תפריט נגישות

אודות

שמי דנה שניצר משיח, פסיכותרפיסטית ועובדת סוציאלית קלינית (M.S.W).

בעלת ניסיון במגוון תחומים: דיכאון, חרדה, פוסט טראומה, אבל ואובדן, OCD, הפרעות אישיות. 

וגם במקרים של קשיים בתחום הבינאישי ובזוגיות, משברי חיים, אבל ואובדן, שאלות סביב זהות, דימוי עצמי נמוך וקשיים רגשיים אחרים. 

אני מטפלת בגישה פסיכודינאמית ומשלבת כלים מתחום בטיפול הקוגניטיבי התנהגותי (C.B.T) בהתאמה למטופל/ת. 

מנוסה הן בפסיכותרפיה ארוכת טווח והן בפסיכותרפיה ממוקדת קצרת טווח.

מקבלת בקליניקות פרטיות בתל אביב וברמת השרון. בנוסף מטפלת באמצעות סקייפ.

בעבודתי אני מסייעת למטופלים למצוא בתוכם כוחות לבצע שינוי, לממש עצמם, למצוא משמעות, לצאת ממצבי תקיעות, להתבונן בדפוסי התנהגות לא מודעים ובמערכות יחסים בחייהם, להתגבר על אבדן או פרידה ולהרגיש טוב יותר ביחס לעצמם, להתפתח ולממש את הפוטנציאל שלהם. 

ה"אני מאמין" שלי: תמיד היתה בי אהבת אדם וסקרנות עמוקה לגבי אנשים ובחרתי במקצוע מתוך אהבה ועניין. לאחר 12 שנים כעו"ד בכירה החלטתי להגשים את חלומי ולבצע הסבה מקצועית לתחום הטיפול. ויתרתי על ניסיון, מוניטין, שכר ותנאים מצוינים והלכתי בעקבות התשוקה לעשות משהו משמעותי עבור אחרים, ייעוד שמתחבר לחלקים מאוד עמוקים בי. בדיעבד זו הייתה אחת מההחלטות החשובות והנכונות בחיי. 

כל מטופל פותח צוהר לעולם מרתק ומגוון. כמה גדול הוא הסיפוק כשאני מצליחה לגעת בנפשו, ליצור עמו חיבור משמעותי ולסייע לו להניע שינוי. 

טיפול עבורי הוא מסע משותף בשירות המטופל/ת במהלכו אנו בונים את היכולת להתבונן פנימה, לקיים דיאלוג פנימי ואותנטי ולמצוא את הקול האישי במרחב פתוח ולא שיפוטי. אני מאמינה שהגורם החשוב ביותר להצלחת הטיפול הוא הקשר הטיפולי. בקשר טיפולי הכולל קבלה אמיתית, כנה ולא שיפוטית, הבנה, הכלה והתבוננות משותפת, ניתן לצמוח, להתגבר על קשיים וחסמים, להרפות מלחצים, לקיים חיים בעלי משמעות ולבצע שינוי משמעותי. 

השכלה אקדמאית והכשרה

בוגרת תכנית תלת שנתית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית במרכז ויניקוט.

בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית M.S.W (בהצטיינות) בהתמחות קלינית מאוניברסיטת חיפה (מסלול הכולל תזה)

בנוסף, בעלת תואר שני (בהצטיינות) במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים ( ו 12 שנות ניסיון בעריכת דין) ויש בי הבנה עמוקה של העולם העסקי. 

אני רואה חשיבות רבה בהתפתחות מקצועית ע"י השתתפות בהכשרות מקצועיות, הדרכות והשתתפות בכנסים מקצועיים. השתתפתי בקורסים והשתלמויות רבות בתחום הטיפול: טיפול קוגניטיבי התנהגותי, טיפול זוגי, טיפול קבוצתי, טיפול בהפרעות אכילה, טיפול בפוסט טראומה, אבחון והערכה ועוד. 

 

ניסיון מקצועי

מטפלת בקליניקות פרטיות ברמת השרון ובצפון תל אביב. 

מרפאה לבריאות הנפש למבוגרים של שירותי בריאות כללית ברמת חן וברמת אביב - כ- 4.5 שנים (פסיכותרפיה פרטנית במבוגרים הסובלים מקשיים נפשיים שונים ומגוונים והנחיית קבוצות צעירים דינאמיות).

ברקע -"עמך" – המרכז הישראלי לטיפול בניצולי שואה ובני הדור השני - 3.5 שנים. פסיכותרפיה פרטנית במבוגרים בגילאים שונים (מגיל 18 ועד לבני הגיל השלישי).

מרפאה לבריאות הנפש (מבוגרים) בבי"ח איכילוב, מרפאה לבריאות הנפש (מבוגרים) "הנוטרים", המסונפת לבי"ח "שלוותה" ועוד. 

פרסומים אקדמיים

עבודת גמר (תזה): "בין אידיאולוגיה לביוגרפיה: אחיות מתבוננות ביחסיהן" בהנחיית פרופ' עזאייזה ופרופ' כרמלי.

התזה עוסקת בחוויות היחסים של אחיות בגיל הבגרות ובנרטיבים שהן מטפחות על אודות יחסים אלה תוך התחקות אחר הזיקות בין הביוגרפיה והממצאים האמפיריים לבין דימויים חברתיים רווחים. עולה קיומו של פער בין הביוגרפיה לאידיאולוגיה ונחקר גם המחיר שתובע קיומו של פער כאמור מן האחיות וכן  אופני ההתמודדות עמו.

מאמרים

 

שניצר משיח, ד. (2020). מקום שקט עליו תונח הנפש: טיפול מקוון בימי קורונה ומרחב מעברי. פסיכולוגיה עברית.   https://www.hebpsy.net/articles.asp?id=4027

המאמר בוחן את הזיקה בין המעבר למרחב המקוון לבין יצירת מרחב ביניים, שבו משחקיות ותופעות מעבריות יכולות להתממש, וזאת בפרט בסיטואציות טיפוליות שבהן ניכר קושי בהתהוות של מרחב מעברי במפגש פרונטלי. 

חברות באגודות וארגונים

האיגוד לקידום העבודה הסוציאלית

האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית

העמותה לבריאות הנפש של הציבור 

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד