תפריט נגישות

אודות

שמי דנה אלמוסנינוס, ועברתי מסע ארוך כדי לגלות שייעודי הוא לעזור לאלו הזקוקים לעזרה.

כאימא לבחורה על הרצף האוטיסטי, התוודעתי עם השנים למקצועות הטיפול הפרא- רפואיים. החיפוש האינסופי אחר הטיפול שיצליח לגעת בה, לגרום לה לצאת מהבועה היה משימה מבחינתי.
כמובן, שכל טיפול הצליח בדרכו שלו, בטיפול באומנות ראינו איך מטיפול לטיפול הילדה נפתחת, הצליחה להביע את עצמה דרך האומנות, התחילה לדבר ולספר. היום, כשאני רואה שהיא נמצאת במצוקה כלשהי וקשה לה לבטא את עצמה אני נותנת לה חומרי יצירה ופרץ של רגשות יוצא משם.

המפגש הנוסף עם מקצוע זה היה בעקבות בני הצעיר שאובחן עם ADHD, ילד רגיש שהתקשה להסביר את המתחולל בתוכו. זה היה רק עניין של זמן שהחל בטיפול באומנות. הילד שיתף, נרגע ולמד להתמודד עם הקשיים.היום הוא בחור בוגר,סטודנט, שיודע לווסת את רגשותיו, משתף ובעיקר מאושר.

טיפול באמצעות אמנויות הנו טיפול רגשי המאפשר הבעה וריפוי באמצעים בלתי מילוליים, באותם מקרים בהם מטופלים מתקשים לבטא עצמם באמצעים מילוליים או במקרים בהם משתמשים המטופלים במילים, כדרך עוקפת לטשטוש רגשות וקשיים רגשיים.

הטיפול מאפשר למטופל לדלג מעל משוכות אילו, באמצעות חומרי היצירה והאומנות הטיפול באמצעות אמנויות- מתאים לכל סוגי האוכלוסייה (לא נדרש ידע קודם באומנות)ומשמשת כגשר בין תרבותי, בין אישי ובין אדם לעצמו.

המטפל באמנות מזמין את המטופל לתהליך יצירתי באווירה מכילה ותומכת. המטופל מביע את רגשותיו, משתמש בכוחות כדי להתגבר על קשיים דרך גילוי העצמי .התהליך היצירתי לרוב  ספונטני, דרך התהליך האמנותי המטופל יכול לגעת בנושאים רגישים וטעונים ולהבינם בצורה בטוחה יותר וברורה מאשר במילים. התוצר האמנותי משמש כתיעוד והד לאותם אירועים אותם חווה המטופל במהלך הטיפול .

הטיפול מתאים למצבים כמו:
  • חוסר ביטחון עצמי ודימוי עצמי נמוך
  •  התפרצויות זעם ותסכול
  •  קשיי למידה והפרעות קשב וריכוז
  •  שיפור התקשורת הבינאישית
  •  צמיחה אישית ושיפור מיומנויות אישיות
  •  טיפול משפחתי וקשר בין הורים וילדים
  • מצבי טראומה ופוסט טראומה- מצבי התעללות
  • פרידה ואובדן
  • מצבים ממוקדים כגון חרדת בחינות

הטיפול מתאים לכל שכבות הגיל , מגיעל 6 ומעלה מתבגרים ומבוגרים.

השכלה אקדמאית והכשרה

BA פסיכולוגיה- האוניברסיטה הפתוחה

MA טיפול בשילוב אומנויות- אומנות חזותית- אוניברסיטת חיפה

משחק בחול ( sand play) סמינר הקיבוצים

טיפול זוגי ומשפחתי- אוניברסיטת בר אילן

ניסיון מקצועי

ב"מרכז לגיל הרך" רמלה, עבדתי מס שנים, במסגרת תוכנית "צמיחה אישית בגנים".

בהמשך הצטרפתי לעמותה לתפנית בחינוך מיסודה של קרן רש"י - עבודה בבתי ספר ובגנים עם אוכלוסיות מהשכבות הסוציואוקנומי נמוכות. כיום, מקבלת בקליניקה הפרטית בנס ציונה. מקבלת מטופלים באופן פרטי,עובדת בהסדר עם  כל חברות הביטוח.

התנסות בטיפול ילדים, בני נוער ומבוגרים.

הטיפולים הינם פרטניים וכוללים הדרכת הורים.

חברה ביהת- האגודה לטיפול באומנויות בישראל,יצירה הבעה תרפיה,מדריכה  רשומה (1306) מטפלים וסטודנטים לתרפיה באמנות.

טרם לימודי הפסיכולוגיה ולימודי התרפיה באומנות, סיימתי את לימודי עיצוב האופנה במכללת שנקר. הייתי בעלת סטודיו לאופנה במשך 15 שנים.

הצורך בשינוי בא בעקבות המסע האישי שלי.

חברות באגודות וארגונים

הדרכה מקצועית

מדריכה רשומה (1306)

מטפלים וסטודנטים

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד