תפריט נגישות

אודות

כמטפלת אני שמה דגש רב על התפתחות הקשר דרכו ניתן לצמוח ולגדול. לתת ליושב מולי תחושה שהוא חשוב ומשמעותי.

לאמונתי, כשאדם מרגיש בתוך קשר חשוב ומשמעותי, שיש לו מקום, זה נותן לו השראה, מחזק את דימויו העצמי, מעניק לו אופטימיות וחוסן נפשי, עוזר לו להסיר חלק מההגנות ולהתחבר לעצמו באופן אותנטי.

השילוב בין עבודתי בשירות הציבורי, לצד עבודתי בקליניקה פרטית סייעה לי לרכוש ידע רב ולפגוש מגוון רחב של מטופלים. מאלו המנהלים חיים עצמאיים ומלאים ועד אלו הזקוקים לאשפוז ומהווים סכנה לעצמם או לסביבתם. המפגש עם מגוון רחב של מטופלים והצרכים הייחודיים של כל אחד מהם, הדגישה בפניי את חשיבות התאמת סוג הטיפול לאדם הייחודי היושב מולי, תוך דגש רב על הקשבה וכבוד לקצב ההתפתחות המשתנה ממטופל אחד למשנהו. לכן כיום אני משלבת בין גישות טיפוליות שונות במיוחד בין הגישה הדינאמית וההתנהגותית קוגניטיבית, תוך ראיית התהליך הטיפולי כמשא משותף בין המטפל למטופל, שמטרתו המרכזית היא לאפשר למטופל לחיות חיים מלאים, אותנטיים ובעלי משמעות.

השכלה אקדמאית והכשרה

  • בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית באוניברסיטת תל-אביב.
  • בוגרת התכנית לפסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית באוניברסיטת תל אביב.

הכשרות בתחומים נוספים: 

  • טיפול בנפגעי סמים. 
  • טיפול בנפגעי תקיפה מינית. 
  • CBT - טיפול התנהגותי קוגניטיבי. 
  • הנחיית קבוצות - הדרכת סטודנטים.

ניסיון מקצועי

עוסקת מזה 20 שנה בעבודה עם מתמכרים. עבדתי וניהלתי את היחידה לטיפול בנפגעי סמים באשדוד במשך 10 שנים.

לפני כ-11 שנים הייתי בין יוזמיו ומקימיו של מרכז "מאור" לתחלואה כפולה, אותו אני מנהלת בפועל. המרכז מתמחה בטיפול באנשים הסובלים מהתמכרות לסמים/אלכוהול ומהפרעות נפשיות.

היוזמה להקמתו צמחה מתוך המחסור בשירותים לאנשים הסובלים מתחלואה כפולה ומתוך הצורך לשלב את הטיפול והשיקום במחלת הנפש ובהתמכרות לסמים, באותו מקום, בו זמנית ועל ידי אותו הצוות שהוכשר לכך, בכדי שהמטופלים הללו לא ימשיכו "ליפול בין הכיסאות".

בזכות עבודה רבת שנים בתחום ההתמכרויות ובריאות הנפש, רכשתי ידע וניסיון רב בטיפול באנשים המתמודדים עם דיכאון, חרדה, התמכרויות, פגיעות מיניות ומשברים בחיים.

במקביל, אני עוסקת בטיפול נפשי במבוגרים, בקליניקה פרטית במושב בית עובד ובתלם - תחנה לטיפול פסיכולוגי.

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד