תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אנונימי ב - 12/04/2017 09:52:02

שלום ד"ר,

רק לאחרונה, עכב אירועים שונים שעברתי בחודשים האחרונים התחלתי תהליך פנימי כלשהו שבמהלכו התחלתי להבין שבמשך מעל עשור בעצם הייתי קורבן תקיפה מינית כמעט בלי טיפת מודעות לטראומה או לקשר הכנראה ישיר/עקיף במס' הבעיות הנפשיות, ובאישיות שלי מאז (כיום אני בן 27 ואין לי שמץ מתי הכל התרחש, משער גילאים 5-10). כל יום שעובר אני יותר ויותר נזכר באירועים השונים ונורא חושש על הדרך שאבחר לגשת לנושא הרגיש, מדמיין מצב שבו "אפתח את תיבת פנדורה" ולא תהיה דרך חזרה.
    חייב את הכוונות אנשי המקצוע פה, למטפל מקצועי בעל הנסיון הדרוש.

יש לציין שלא עברתי שום אבחון פסיכולוגי בחיים, חוץ מבמהלך לימודי התיכון (חרדות קשות ממבחנים, קשב וריכוז וכו'...)

תודה רבה, רבה מראש, אנונימי.

תשובה: מטפל עם ניסיון עם נפגעי תקיפה מינית
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 13/04/2017 17:35:06

שלום לך, ראשית צר לי לשמוע על חוויות החיים הלא פשוטות. כפי שאתה מתאר, לעיתים נזכרים בטראומה מסוג זה שנים רבות לאחר שהתרחשה וגם אז, לא תמיד בטוחים במה שקרה. אתה צודק בהחלט שכדאי לעשות את תהליך ההיזכרות, החשיבה והעיבוד של מה שהיה והאופן שבו חייך הושפעו מכך בתוך מסגרת טיפולית שיכולה להעניק תמיכה וביטחון. בפסיכותרפיה (טיפול הניתן ע"י פסיכולוג קליני או עובד סוציאלי קליני), מנהלים שיחות לפחות פעם בשבוע לאורך זמן, והטיפול מאפשר נגיעה ולעיתים חשיפה של תכנים כואבים לצד איש מקצוע שמסייע בעיבוד התחושות שמתעוררות. לא אוכל להמליץ באופן ספציפי על מטפלים בבאר שבע, אך לפניך מספר אפשרויות: 1. תוכל לפנות לייעוץ, הכוונה ואף לטיפול דרך מרכז הסיוע לנפגעי ונפגעות פגיעה מינית. תוכל למצוא את הפרטים באתר: http://www.1202.org.il/ תחת מרכזי סיוע יש קישור למסל"ן, מרכז הסיוע בנגב. כמו כן, יש קו חירום טלפוני לגברים נפגעים-שמספרו 1203- שניתן לפנות אליו למקרה שאתה חש צורך לשוחח עם מישהו בעת מצוקה. 2. תוכל לפנות לטיפול מסובסד דרך המרפאה לבריאות הנפש הקרובה לביתך או דרך קופת החולים. 3. תוכל לפנות לטיפול באופן פרטי ולהגיע לאיש הטיפול דרך המלצות, או דרך חיפוש מטפלים באתר. בכל דרך שתבחר, מומלץ מאוד לעשות את הצעד ולפנות לטיפול. שיהיה בהצלחה, סיון

אנשי מקצוע ומכונים

שנהב שטיין

שנהב שטיין

תל אביב - יפו
ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
פז חיט

פז חיט

כפר סבא
יזהר עירון

יזהר עירון