תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י מיקה ב - 08/04/2017 20:03:41

הי סיוון, אני בטיפול פסיכולוגי כבר כמעט 3 חודשים אצל מטפלת נחמדה וחביבה. שהיא גם אישה בוגרת (ואני בת 30)
    לרגל החג חשבתי לתת לה מתנה משחק ילדים. העניין הוא, שזו לא מתנה כל כך מתאימה לה ולדעתי אין לה מה לעשות עם זה. ומצד שני קצת קשה לי לזייף ולהביא משהו אחר.
    האם לדעתך כדאי להביא בכל זאת?
    ואם זה לא ידבר אלייה?
    זה יהיה ממש מביך...

תשובה: איזו מתנה לחג כדאי לקנות למטפלת?
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 09/04/2017 15:19:33

שלום מיקה,

אני מבינה את רצונך להעניק מתנה כלשהי למטפלת, אך חשוב לציין שבשונה מקשרים אחרים, בטיפול אין צורך לתת מתנה לחג. מטרת הטיפול היא להעמיק את ההבנה של עולמך הפנימי, בכך המטפל עובד והוא גם מקבל תשלום על עבודתו. לכן, הדבר שראוי להקדיש לו חשיבה הוא מדוע עולה הרצון להביא למטפלת מתנה (האם מתוך ניסיון להתחבב עליה? האם כרצון להביע הכרת תודה? ואם כן, על מה?האם זהו רצון לראות אם היא תבין את כוונתך? האם אתן יוצאות לחופש בפסח ויש רצון שהיא תחשוב עליך במהלך החופשה? ויש עוד אפשרויות רבות..). כמו כן, ההתלבטות משקפת היבטים מסוימים של היחסים עם המטפלת (האם יהיה לה מה לעשות אם הדברים שאביא לה? האם עלי להתאים עצמי אליה, אך במחיר של זיוף? ועוד). בכל אופן, הדבר נתון לתחושתך ולשיקול דעתך. את יכולה להביא את המתנה, אך ניתן גם לא להביא את המתנה הקונקרטית, אלא לספר למטפלת על מחשבותיך בעניין. בכל מקרה, בין אם תביאי את המתנה או לא, ממליצה שתשוחחו על המחשבות שלך, על הרצון שלך להביא משחק ילדים ומדוע דווקא את זה, על החשש שלך מפני להביא משהו שלא ידבר אליה וכו'. כך תוכלי להשתמש בטיפול למטרה שעבורה הוא נמצא, לגלות ולהבין היבטים נוספים של עולמך הפנימי.

חג שמח,
    סיון

אנשי מקצוע ומכונים

עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו
ליאת טייר

ליאת טייר

קרית טבעון
עליסה הראל

עליסה הראל

נס ציונה