תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י עדן ב - 19/03/2017 08:08:57

שלום רב, אני עושה הסבה להוראה ועברתי התנסות בית ספרית.
    פגשתי מורה מאמנת , אך התאכזבתי ממנה היא לא באה לקראתי בשום דרך, אין לנו חיבור ביננו. כתוצאה מכך הציונים שלי כשלו בהתאם.
    בנוסף אני עוברת טלטלה עם אבא שלי, קו הבריאות שלו מדרדרת ואיני יודעת איך אני אוספת את עצמי..
    אודה לעזרה..

תשובה: תסכול מחוסר חיבור למורה מאמנת
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 21/03/2017 09:08:08

שלום עדן, נשמע שאת מתמודדת עם מספר חוויות מורכבות בו זמנית ובאופן טבעי הדבר מציף רגשית ודורש כוחות. לגבי ההסבה להוראה, לעיתים אנשי המקצוע שאמורים להדריך ולהנחות אותנו אינם באים לקראתנו ולעיתים גם אין חיבור ברמה האישית והדבר בהחלט עשוי להפריע ללמידה, לתחושת הביטחון בתפקיד חדש ולביצועים. עם זאת, חשוב לציין שזו מורה מאמנת אחת, וגם אם ציונך ירדו כעת, זה לא אומר שלא תוכלי לשפר ולהשלים בהזדמנות הבאה, וזה לא אומר שלא תוכלי לסיים את ההסבה ולעבוד במקצוע בהצלחה. נסי לראות האם יש בכל זאת דברים שאת יכולה ללמוד מהתנסות זו, וחשבי קדימה על העתיד בתקווה שהתנסות זו לא תערער את הביטחון והרצון שלך להשלים את ההסבה. אם יש לך בלימודים אחראית על ההתנסויות, אולי תוכלי גם להתייעץ ולשתף אותה בנושא. בנוגע לאביך, ליווי של הורה שבריאותו מתדרדרת זה בהחלט אירוע מטלטל, מפחיד, מציף וכואב. מציעה להיתמך בבני המשפחה ובחברים ולנסות לגייס כוחות. במידה ותרגישי שאת זקוקה ליותר עזרה, תוכלי לפנות לטיפול לתמיכה בסיטואציה כואבת זו. שיהיה בהצלחה, סיון.

אנשי מקצוע ומכונים

מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
מזי ברקמן

מזי ברקמן

תל אביב - יפו
מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני