תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י יאיר ב - 27/02/2017 18:21:49

שלום. התחלתי לא מזמן טיפול אצל פסיכולוג שחבר המליץ לי. השיחות טובות ויש חיבור לא רע. לאחרונה התוודאתי שיש למטפל שלי ילד עם צרכים מיוחדים ואני יודע מניסיון כמה כוחות צריך להתמודד עם ילד כזה. אני שואל את עצמי איך יש למטפל שלי כוחות נפשיים לטפל באחרים כשיש לו ילד שזקוק לו ב 100 אחוז בבית.. והאם הנושאים שאני מעלה לא "טיפשים, סתמיים" לאומת מה שהוא עובר וחווה..
    תודה
    יאיר

תשובה: השוואה
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 28/02/2017 09:33:02

שלום יאיר,

שאלתך חשובה ואנסה להגיב באופן שמתיחס לכל ההיבטים. בהיבט הכללי יותר, כפי שאתה מתאר, פסיכולוגים ומטפלים הם בני אדם, וככאלה, גם הם מתמודדים לא אחת עם חייהם, הכוללים נסיבות חיים שונות. זה יכול להיות אובדן, מחלה או למשל גידול ילד עם צרכים מיוחדים. הם ממשיכים לעבוד ולטפל כי זה המקצוע שהם בחרו לעסוק בו, ואם היו חשים שאין להם את הכוחות הדרושים, סביר כי לא היו ממשיכים לעבוד. בהיבט האישי יותר, נשמע שהעניין נוגע בך בכל מיני רמות והיבטים, ולכן, חשוב לפתוח עם המטפל את הנושא. האופן שבו אנו חושבים על המטפל שלנו משקף הרבה פעמים תכנים חשובים מהעולם הפנימי של המטופל ולכן חשוב להתייחס למחשבות האלו ולעבד אותם בתוך הטיפול. הייתי ממליצה לך לשתף את המטפל במחשבות שלך ולדון בנושא בתוך הטיפול.

בהצלחה,
    סיון.

אנשי מקצוע ומכונים

מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין
איילת עדי שדות

איילת עדי שדות

גבעתיים
יזהר עירון

יזהר עירון

תל אביב - יפו