תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י ימית ב - 26/02/2017 18:43:58

שלום רב,

אני בת 41,בשנתיים האחרונות עברתי שני אירועים קשים,הראשון אבדן אם,אימי נפטרה מסרטן השד,הייתי קשורה אליה מאוד-עברו כבר שנתיים ואני לא מצליחה להתגבר, שנה אחרי פוטרתי מעבודתי,מקום העבודה היה לי לעוגן,השגרה שעזרה לי מאוד נקטעה כך שחוויתי שני אבדנים קשים מבחינתי,עכשיו התחלתי עבודה חדשה אך אני סובלת לאחרונה מחרדות ,חשוב לציין שיש לי חוסן נפשי אך אני מרגישה שעמוס לי רגשית והייתי רוצה ללמוד לחיות עם האובדן כך שאצליח גם לשמוח ולא להיות עצובה וחרדה לבריאות שלי של ילדי ומשפחתי,הבנתי שאני צריכה עזרה גם אם צריך טיפול תרופתי,אשמח להמלצה,לא של מישהו שרק רושם תרופות אלא שיורד לשורש הבעיה

תשובה: טיפול בחרדות
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 28/02/2017 09:03:18

שלום ימית,

בהחלט נשמע שחווית בתקופת זמן קצרה שני אירועים של אובדן, פרידה ומשבר. כפי שאת מתארת, הדבר הוא לא פשוט, ולעיתים משברים מסוג אלו מעוררים קשיים גם אצל מי שבדרך כלל היה עם חוסן נפשי. את מתארת שאת מחפשת דרך לחיות עם האובדן ונשמע לי שאת זקוקה למקום בו תוכלי לעבד את כל מה שעבר עליך. הייתי ממליצה לך לפנות לטיפול פסיכולוגי על מנת שתהיה לך את האפשרות לעבד את רגשותיך, ובהמשך, תוך התייעצות עם המטפל/ת תוכלי גם לחשוב על פנייה לטיפול תרופתי. כמובן שאם תרצי תוכלי מיד לפנות לרופא לטיפול תרופתי, אך מכיוון שאת כותבת שאת מעוניינת לא רק במישהו שרושם תרופות, הייתי מאוד ממליצה על פנייה לטיפול פסיכולוגי.

שיהיה בהצלחה,
    סיון

אנשי מקצוע ומכונים

עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו
לימור קופר

לימור קופר

פרדס חנה-כרכור
ג'ני גוטמן

ג'ני גוטמן

עין הוד