תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י דני ב - 28/01/2017 19:51:21

אני עוד מעט בן 35 ולאורך בחיים הייתי בהרבה מאוד טיפולים, אך השינוי שהושג קטן מדי. כתוצאה מכך אני כבר לא מאמין בטיפול הפסיכולוגי וביכולתי להביא לשינוי אמיתי. אני לא מוכן יותר להיכנס לטיפול שלא יתרום בצורה משמעותית. אחת הבעיות שלי היא גם חוסר יכולת לעזוב טיפול גם כשאני לא מרוצה.

הבעיה שלי מאוד משמעותית ואני די חסר אונים.

תשובה: איבוד אמונה
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 30/01/2017 06:33:49

שלום דני,

אני מבינה כי לאורך החיים חווית אכזבות רבות מטיפול ולא השגת את השינוי שרצית. לצערי, כמו לכל הדברים האחרים בחיים, גם לטיפול הפסיכולוגי יש מגבלות והוא יכול לעזור במידה מסוימת, אך לא תמיד מצליח לשנות הכל או לשנות באופן מושלם. למעשה חלק מהטיפול הוא להבין שיש אי שלמות, ולהרחיב את היכולת לשאת זאת. מלבד זאת, פעמים רבות יש צורך בטיפולים נוספים, כמו טיפול תרופתי, סל שיקום, וכו', בהתאם לקושי שאיתו האדם מתמודד. כמו כן, יש גם שיטות שונות לטיפול (למשל קוגנטיבי התנהגותי, דינאמי), ולעיתים אם ניסית שיטה אחת, אולי אפשר לנסות שיטה אחרת, בהתאם לבעיה. לכן, הייתי ממליצה לך לפנות בכל זאת, ולנסות לחשוב איזה טיפול הוא המתאים ביותר עבורך, בפרט כי אתה כותב שיש עדיין קשיים. לא כל המטפלים זהים, ואתה היום בגיל אחר ובמקום אחר בחיים, ולכן אולי תצליח היום להעזר באופן שבעבר לא הצליח.

שיהיה בהצלחה,
    סיון

אנשי מקצוע ומכונים

טל יהודה

טל יהודה

רעננה
דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו