תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י Annaraz ב - 26/01/2017 20:31:48

חבר שלי מאובחן בדיכאון קליני. לאחרונה הוא אמר לי שהוא צופה תקופת דיכאון בפתח בגלל הדברים שהוא צריך להתמודד איתם (חרדות, לחץ, מציאת עבודה, ומצב כלכלי קשה), הוא טוען שיודע לצפות לסערה כשהיא מגיעה וביקש ממני, בת זוגתו, דיסטנס מסויים על מנת שלא אפגע כמו שהוא פוגע תמיד בכל מי שנמצא סביבו. הדיסטנס על פי דבריו כולל שהפגישות יהיו פחות אינטנסיביות אך שנמשיך לדבר בטלפון ובהודעות. רציתי לשאול כיצד לדעתכם עליי להתנהג? האם להקשיב לו ולקחת צעד אחורה ולתת לו לקבוע את המינון, או להתנהג בצורה אחרת? מה הכי נכון?

​תודה.

תשובה: התמודדות נכונה עם בן זוג בדיכאון
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 27/01/2017 12:06:43

שלום לך,
    להתמודד עם דיכאון של בן זוג זה דבר לא פשוט, ועשויים להתעורר רגשות מגוונים, החל מחמלה ורצון לעזור ועד לכעס ואכזבה. ראשית, האם בן זוגך מטופל? במצב של דיכאון קליני כדאי להיות מטופלים במקביל בטיפול תרופתי ובטיפול פסיכולוגי. זהו מצב שניתן לסייע לו ולא מומלץ להתמודד איתו לבד. בתור בת זוג, יש לך השפעה ויכולת לעזור, אך גם יכולת זו היא מוגבלת, כיוון שאדם צריך להיות נכון להיעזר ולטפל בעצמו.לגבי בקשתו, אני לא בטוחה שיש דרך אחת שנכון לפעול בה, אך הייתי בודקת איתך מה את מרגישה לגבי הבקשה? הוא מצד אחד לא רוצה שתפגעי, ומצד שני, הבקשה שלו גם יכולה לפגוע, ולכן כדאי שתבחני עם עצמך- כיצד את מרגישה? האם מתאים לך רק לשוחח בטלפון? גם כאשר בן זוג בדיכאון, צריך לזכור שבזוגיות יש שניים, והצרכים והתחושות שלך גם הם חשובים. ממליצה לנהל דיאלוג פתוח ומשא ומתן סביב הצרכים של כל אחד מכם.

שיהיה בהצלחה,
    סיון

אנשי מקצוע ומכונים

עדנה מן

עדנה מן

מודיעין-מכבים-רעות
יזהר עירון

יזהר עירון

תל אביב - יפו
מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה