תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י כרמית ב - 23/01/2017 14:52:55

שלום.עברתי ביופסיה לפני שבוע ועדין לא קיבלתי תשובה אני כרגע עזבתי את עבודתי ואולי אעזוב את עבודתי אני מרגישה גם לא יצאתי מהבית כמה ימים כל הזמן בלחץ מה יהיה בבדיקה מה תהיה התוצאה ומרגישה ריקנות שלילית פתאום שום דבר לא מעניין אותי.עד שלא אקבל את התשובה אני בלחץ. אני לא רוצה כרגע ללכת לטיפול פסיכולוגי גם אף פעם לא התנסיתי בזה הייתי שמחה עם היית יכולה לתת לי עצה איך לשפר את מצב הרוח גם מבחינה מעשית במצב זה איך למלא את הריקנות שאני מרגישה איך לפעול למרות הלחץ? אני אשמח לעצה ועזרה תודה.

תשובה: ריקנות שלילית
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 23/01/2017 21:13:59

שלום כרמית,

קודם כל, תחושת המתח והחרדה הן מובנות לגמרי ולגיטימיות. את עומדת בפני פרק זמן של מתח עד לקבלת התוצאות וזה דבר מעורר חרדה. מכיוון שאינך יכולה להאיץ בתהליך ועליך לחכות בסבלנות לתוצאות, הייתי ממליצה לך קודם כל דווקא לנסות לצאת מהבית, לחזור לעבודה ולהמשיך בשגרה כמה שניתן. לעיתים לשמור על תעסוקה מסייע בהתמודדות עם הלחץ. הזמן הפנוי משאיר הרבה זמן למחשבות שעשויות להתפתח לחרדות. האם מישהו יודע מה עובר עליך בשבוע האחרון? מומלץ לגייס את המשפחה או חברים שיוכלו לתמוך, לדעת מה עובר עליך ויוכלו להיות קשובים ולעזור לך. כמו כן, פעילות ספורטיבית או יוגה/מדיטציה יכולים מאוד לעזור בפריקת מתח והתמודדות עם תחושות שליליות. אני מבינה שאינך רוצה כרגע לפנות לטיפול ושבעבר לא היית צריכה טיפול. אני ממליצה לך לחכות עד לקבלת התוצאות(מקווה שזה לא פרק זמן ארוך מדי), אז תדעי בפני מה את עומדת. אם תמשיכי לחוש מצוקה, ממליצה לך לשקול את הנושא. התמודדות עם חוסר ידיעה היא דבר קשה, בפרט כשמדובר בענייני בריאות. לצערי, אין הרבה מה לעשות מלבד לשאת את אי הוודאות לתקופת זמן מוגבלת. מציעה לך לא לחשוב על הגרוע מכל, אלא לקוות לטוב ולחכות לתוצאות ואז להתמודד עם מה שיבוא.

שיהיו בשורות טובות ומהירות ובהצלחה,
    סיון   

אנשי מקצוע ומכונים

חגית בר

חגית בר

ראשון לציון
איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
עליסה הראל

עליסה הראל

נס ציונה