תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אנונימית ב - 10/04/2024 22:40:05

אני סטודנטית. גרה במקום לא הכי בטוח (מעבר לקו הירוק) ומאז ומתמיד יש לי פחד על פיגועים ודברים כאלה אבל מה07/10 הפחד התחזק. התחלנו את הלימודים מאוחר מהמתוכנן ונהיה לי ממש לחץ בלימודים והרגשתי שאני קורסת. פניתי לעזרה מהאוניברסיטה וקיבלתי טיפול רגשי עם עוסית מדהימה, מפה לשם התחלנו לדבר על דברים שבחיים לא פתחתי עם אף אחד וגם לא חשבתי שאפתח אותם בחיים. לפני עשור עברתי פגיעה מינית משכן שלי, יש לציין שהמשפחות שלנו חברות ממש טובות וכמעט את כל החגים מעבירים ביחד (יוצא לי לפגוש את הפוגע לפחות פעם בשבוע), מרגיש לי שהוא לא מודע למה שעשה ואולי אפילו כבר שכח. אני לא מעיזה לספר לאף אחד גם מהפחד שזה יפרק את החברות של המשפחות וגם מהחקירות שיתחילו לשאול, מצד אחד עד עכשיו חייתי עם זה ״בשלום״ מצד שני, אם פתחתי את זה עם העוסית כנראה שיש סיבה. מה לעשות? בנוסף להכל, בעקבות המצב במדינה פעם ביום בערך יוצא מצב שיש לי ״ניתוק״ שבו אני נכנסת לעולם משל עצמי ומדמיינת משהו נורא (פיגוע וכו) ולאחר כמה שניות אני יוצאת מזה. מה עושים? תודה🙏🏼

תשובה: פגיעה מינית
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 11/04/2024 17:56:03

שלום לך.

כפי שאת עצמך מתארת, העבר פוגש את ההווה והשילוב בין השניים מביא לתחושות לא פשוטות. לכן, טוב שפנית לעזרה מקצועית. טיפול פסיכולוגי, אשר מהווה מקום להיזכרות ועיבוד של אירועי העבר, מביא איתו לא פעם, בתחילתו, עלייה מסוימת במצוקה משום שהא מציף את מה שנדחק הצידה לאורך תקופה ארוכה ובהתאם, מביא אית גם דילמות וקונפליקטים שהושתקו. לאור זאת, נדמה לי שמה שחשוב הוא לתת עוד זמן לתהליך הטיפולי, לברר לעבד לעומק את התחושות ולסמוך על כך שהתהליך יביא איתו שינוי והקלה.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

איריס אברמן

איריס אברמן

ראשון לציון
פז חיט

פז חיט

כפר סבא
דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
ד"ר יגאל גליקסמן