תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י רוני ב - 24/11/2023 23:30:23

התחלתי טיפול עם מטפלת חדשה לפני חודש וחצי בערך, הגעתי לאחד הפגישות שלנו עם נושא שהסעיר אותי שהרגשתי פגועה והרגשתי שאני משליכה הרבה מהכעס שלי החוצה והודפת ביקורת אפשרית כלפיי ונאטמת והשיחה הייתה קשה, המטפלת בתגובה הזמינה אותי באמצע השיחה לשקול אם אני רוצה להמשיך את הטיפול שלנו ואם זה נכון לי, יצאתי מעט מבולבלת מהשיחה כי בחוויה שלי הרגשתי שזה בסדר שאני מביאה את מה שאני חווה לטיפול אבל לא הבנתי אם השאלה הזו הגיעה כי אני גם עושה הרבה מעברים בחיים וזו הייתה הזמנה כדי לאפשר לי לבחור במקום להאשים, או הזמנה כנה שהגיע ממקום של לבחון את הטיפול הנוכחי, לא ידעתי מה להגיב ומה לחשוב, האם הטיפול יכול להיות מרחב בטוח עבורי ולמה זה נשאל מה עליי לעשות ? תודה !

תשובה: שאלה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 26/11/2023 17:12:36

שלום רוני.

קשה לי להשיב מפני שגם אני איני מבינה מהיכן הגיעה השאלה של המטפלת. הטיפול הוא המרחב שלך לדיבור ולהתבוננות, וודאי שמותר וחשוב להעלות כל נושא, ובפרט אלו שמסעירים ומטלטלים אותך. לכן, מציעה להעלות את הנושא מול המטפלת בפגישה הבאה ולנסות להבין מה היא שאלה ומה התרחש בדינמיקה שלכן ובתגובה הרגשית שלך עצמך. במקרים רבים, בירורים והתבוננות משותפת מסוג זה חושפת רבדים נפשיים משמעותיים.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו
יובל קורן

יובל קורן

חיפה
טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
ד"ר יגאל גליקסמן