תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י ריקי ב - 27/10/2023 06:10:07

תודה על תשובתך,
    בני בן ארבעים רווק וסובל מדכאון וחרדות. הוא גדל עם אבא מתעלל. הוא לא מוצא את עצמו חברתית ומקצועית. המטפלת היא עו"ס.
    ומאז הקשר איתה המצב שלו מתדרדר מאוד מבחינה תפקודית, התנהגותית, מצב רוח דכאון וחרדות, היחס אלי ולאחיו מאוד מתנכר ושלילי, הוא מנתק קשרים בכלל, הוא מאבד משקל באופן קיצוני עד לתת תזונה ועוד ועוד. עד עתה לא ידעתי מדוע מצבו מתדרדר יותר ויותר. יש לו נטיה ליצור קשר עם אנשים לא טובים כולל נשים. קשרים כאלה מתדרדרים אותו יותר ויותר והוא לא מוצא מזור לסבלו הנפשי ולכן ניסה כנראה את 4 השיחות שגוף זה מאפשר. נראה שגם הקשר הזה הוא בעיייתי. במקרה התוודעתי לפרטים שתארתי בפניה הקודמת שלי. אני אוד מודאגת. מבקשת חוות דעתך.

תשובה: טיפול שחורג מגבולות הוטעם הטוב
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 30/10/2023 13:32:57

שלום ריקי.

אני מבינה את דאגתך, אך כאמור אין לי אפשות לחוות דעה של ממש על טיב והתאמת הטיפול. במקרים מסוימים מתרחשת בטיפול "ירידה למען עלייה", ולעתים חלה בתקופת הטיפול הידרדרות אשר התחילה עוד טרם הפנייה. לאור זאת, אני חוזרת ומדגישה את חשיבות השיח הפתוח עם בנך. שתפי אותו בדאגה ובהתרשמותך מההידרדרות במצבו, אך בו זמנית היי קשובה לתחושותיו ומחשבותיו על הטיפול. מאחר ומדובר בגבר בוגר, לא תוכלי לקבל עבורו החלטות אך תוכלי להיות לצדו ולהציע לו אולי זווית ראייה נוספת על הדברים.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ליאת טייר

ליאת טייר

קרית טבעון
דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
יעל רייף סולומון