תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י ליאל כהן ב - 03/10/2022 01:58:21

היי, בזמן האחרון התחיל להתפתח אצלי לחץ פחד וחרדה מכל דבר אפשרי, התחלתי לעבוד בתחנת דלק בבאר שבע עם כמה אנשים מהמגזר הבדואי ויש לי פחד להגיע לעבודה, אני לחוצה שאני לא יודעת מה לעשות עם החיים שלי (השתחררתי עכשיו מהצבא) למרות שיש לי כבר תיכנון.. ובכללי אני מוצאת את עצמי כמעט כל יום בוכה ורועדת מפחד ולחץ, ולא מצליחה להירדם עד שעות מאוחרות ממחשבות על זה.
    אני לא רוצה למנוע מעצמי דברים כי אני יודעת שזה רק יחמיר את המצב יותר אבל אני כבר מפחדת מכל דבר..
    (לדוגמה השבת הלכתי ברחוב עם המשפחה שלי ומולנו עבר בנאדם עם מפתח ביד, אני ישר חשבתי שזה סכין וקפצתי בבהלה אחורה)
    אני כבר לא יודעת מה לעשות.
    בתודה מראש:)

תשובה: פחד לחץ וחרדה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 03/10/2022 22:44:40

שלום ליאל. 

את מתארת דריכות גבוהה לסכנה ותחושות של חוסר שקט ושל חוסר ביטחון. אלו "מולבשות" על סיטואציות מציאותיות, אך סביר להניח כי מקורן הוא חרדה איתה את מתמודדת בלי קשר לסכנות פוטנציאליות ממשיות. למשל, רבים מהצעירים המשתחררים מהצבא חווים תקופה זו כתגובה של חוסר ודאות וערעור, ותחושות אלו מתגלגלות לעתים לכדי סימפטומים של חרדה. לאור האמור, אני מציעה לנסות לברר בינך לבין עצמך או עם חברים ובני משפחה, האם יש גורמים נוספים של חרדה ואי שקט בחייך כרגע. במקרים רבים, בירור מסוג זה מרחיב את ההבנה העצמית ומביא להקלה בסימפטום. אפשרות נוספת היא פנייה לטיפול פסיכולוגי בו תוכלי לערוך בירור זה באופן מעמיק יותר.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו
איילת עדי שדות

איילת עדי שדות

גבעתיים
לימור קופר

לימור קופר

פרדס חנה-כרכור
ד"ר איה גולן