תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י מיקה ב - 08/02/2021 14:12:14

שלום,
    לפני שלושה חודשים , לקחתי את בתי לטיפול רגשי
    נאמר שהטיפול כולל הדרכת הורים וטיפול רגשי (עו"ס).
    אני לא רואה שינוי מצד הילדה , וגם המטפל מחייב אותנו להגיע להדרכת הורים כל שבועיים , (אני חושבת שפעם בחודש זה מספיק),
    הסברנו לו שמבחינה כלכלית זה יקל עלינו להפגש פעם בחודש אבל הוא היה נחרץ מאוד ואמר שזאת התוכנית טיפול שלו ואם לא נגיע אז מפסיקים את הטיפול בכלל.
    איך אדע שהטיפול הרגשי תורם לה ?
    אני מרגישה שאנו "זורקים " כסף ואין התקדמות או שינוי
    תודה .
    מיקה .

תשובה: לא בטוחה שהטיפול נכון לבתי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 09/02/2021 14:14:18

שלום מיקה.

3 חודשים הם פרק זמן לא מאוד ארוך לטיפול כך שהיעדר שינוי עד כה אינו מצביע בכרח על אי התאמה לטיפול. בנוגע לתדירות הדרכת ההורים, מפגשים דו חודשיים הם המסגרת הסטנדרטית של מרבית הטיפולים בילדים, במיוחד בתחילת הטיפול, מאחר והשינוי שעורכים ההורים הוא לפעמים אפקטיבי לא פחות ואף יותר מהעבודה הטיפולית של הילד עצמו. לצד זאת, ההחלטה היא כמובן לשיקולכם- המטפל מציע לכם את המסגרת אשר להבנתו תאפשר לו להציע טיפול אפקטיבי וההחלטה בידכם האם לקבל את הצעתו או לבחור בטיפול אחר (נסי לחשוב על כך במונחים של פנייה לרופא- אפשר לפנות לרופא אחר במידה ויש חוסר הסכמה על התכנית הטיפולית, אך אין טעם לקחת חצי מינון מזה שהרופא ממליץ...). לאור הדברים שאת מתארת אני מציעה להפגש עם המטפל ולשתף אותו בחששות ואי ההסכמות, לתאם ציפיות, ולברר יותר לעומק כיצד הוא רואה את התהליך הטיפולי, ומשכו. משם תוכלו לקבל החלטה לגבי ההמשך. בכל מקרה, כדאי לקחת בחשבון שאיכות הקשר שלכם עם המטפל היא בעלת השפעה רבה על התוצאות הטיפוליות כך שחשוב שתרגישו שאתם מצליחים ליצור דיאלוג כנה ואפקטיבי.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

יובל קורן

יובל קורן

חיפה
מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
מזי ברקמן