תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י חן ב - 10/01/2021 09:56:13

שלום רב
    הייתי כשנתיים בטיפול פסיכודינמי וכיום כחצי שנה אני בטיפול אנליזה,הקשר עם שתי המטפלות היה די טוב ואפילו מדהים לעיתים,שאלתי האם לדעתך אפשרי למצוא בת זוג שיהיה איתה קשר עמוק כמו שנוצר בטיפול?האם אפשר למצוא מישהי שהיא אמפתית קשובה,מכילה,רגישה וכו' כמו מטפלת מחוץ לחדר הטיפולים ושהיא לא אשת טיפול?כי כרגע אז הכל טוב ויפה שיש לי מטפלת מדהימה ושיש לי קשר טוב איתה,אבל זה לא מספק אני רוצה שיהיה לי קשר כזה שלא מוגבל בזמן או בכסף, קשר שכולל בתוכו הכל,אינטמיות ומיניות והדדיות,אני שואל זאת כי לצערי אינני נתקל בנשים שקרובות לכך אפילו,או שאני צריך לחפש אשת טיפול מחוץ לחדר הטיפולים,אשמח להמלצותייך היכן אפשר למצוא נשים כאלו ואשמח להארותייך ותבונותייך.
    תודה

תשובה: זוגיות עמוקה כמו טיפול
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 12/01/2021 19:25:17

שלום חן.

ציפייתך ליהנות מקשר אינטימי ומעמיק גם בחיים ה"אמיתיים" טבעית וחשובה, ואני יכולה לדמיין כיצד הקשר הטיפולי יוצר דימוי של הקשר הזוגי הרצוי וכמיהה לדימוי זה. לצד זאת, כפי שציינת בקשר הזוגי יש מרכיבים שאין בקשר הטיפולי ובהתאם- הוא מושתת על דינמיקה שונה גם אם דומה בהיבטים מסוימים. בהתאם, אני חושבת שהשאלה אינה "איפה למצא" או איזה מקצוע יגדיל את הסיכוי למציאת בת זוג התואמת את ציפיותך אלא מה בתוכך צריך להשתנות, להתפתח, להיות מעובד כדי שתוכל לבסס קשר מסוג זה עם בת זוג בעלת פוטנציאל לכך- חשוב לזכור שהתכונות שציינת- הכלה וכד'- אינן בהכרח תכונות של אדם אלא יכולות לצמוח/לא לצמוח מתוך דינמיקה זוגית מסוימת. כמובן, זה נושא שמתאים וחשוב לתהליך הטיפולי ולכן מציעה לחזור ולהפנות את שאלתך לטיפול, ולאפשר לעצמך התבוננות מעמיקה משמתאפשרת במסגרת הפורום.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין
ד"ר עדן וייס שדה