תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י לליטל ב - 06/10/2020 00:42:30

כבר כתבתי כאן על מגוון נושאים וממש אהבתי את
    התשובות שנתת צורת החשיבה שלך ההכלה והכח שאת נותנת אז קודם כל תודה!
    דבר ראשון אם את זוכרת אותי מפוסטים קודמים שכתבתי כאן על קושי בפרדה ממטפלת קודמת וכו וכתבת ככ יפה ונכון וזה נתן לי הרבה חומר לעבוד עליו בטיפול עם המטפלת החדשה כי שתפתי אותה שכתבתי כאן.
    לפני ראש השנה כתבתי למטפלת הקודמת ברכה נוגעת והיא התקשרה אלי להודות זה נתן לי המון כח והידיעה שהיא לא שכחה ואוהבת אותי למרות הריחוק הפיזי חיזקה אותי מאד
    הבנתי גם שבעצם היא לא נטשה והכעס והשנאה וחוסר האונים שהפניתי כלפיה בליבי וחווית הנטישה הקשה שחויתי בעצם נובעת מחווית שחויתי בעבר אינלי מושג מתי אבל זו המציאות שאני סובלת ברמה של חיים ומוות מפחד נטישה.
    כרגע דברנו עלזה בטיפול וזה עדין בעיבוד כי יש סביב הרגש מלא סימני שאלה
    ושוב יצא שאני חווה את התחושה הנוראית הזאת והפעם עם קשר של חברה טובה מעל 10 שנים חברות שפתאם התחילה לסנן אותי לא עונה להודעות למרות שקוראת ולא מתיחסת בשום מדיה בצורה פוגעצ חשבתי שאולי זה תקופה שתחלוף אבל כבר מעל חודש שהיא פשוט סיננה אותי מחייה היא נמצאת בשלב מאד טוב בחיים כלכלית זוגית ומשפחתית והיא פשוט מתמלאה מזה ולא צריכה אותי וזה פוגע בי ממש
    גמלי יש בן זוג סבבה ילדונצ מעלפת וכלכלית טוב יותר ממנה ואני לא מצליחה להתמלא מזה וצריכה את החברות גם סביבי
    עכשיו כשהיא ניתקה קשר אני פתאם מרגישה לא שווה כי למה היא ניתקה קשר בטח היא כבר לא צריכה אותי והיא בחורה עם ראש על הכתפיים ואם היא לא רוצה אותי אולי זה בגלל משו שעשיתי או תכונה שבי שדוחה אותה? בקיצור מלא אשמה עצמית ולופ שלא נגמר
    אשמח לתשובה
    אגב המטפלת שלי בעד שאכתוב בפורום ואנחנו מדברות על התשובות שלך בטיפול וזה לגמרי חלק מהחומר הטיפולי
    תודה רבה

תשובה: חברה טובה שמתנתקת ממני פתאום
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 08/10/2020 15:35:03

שלום לך,

ותודה על המילים החמות. למרות "אישור" המטפלת לכתיבה, אתחיל מהסוף ואדגיש שאת העבודה המשמעותית על הדברים שאת שואלת אפשר לעשות רק בטיפול- את עצמך מזהה שנושא הנטישה הוא בתוכך והולך איתך, ושהקשיים השונים בהקשר זה (מול חברות, מטפלות וכד') הם ביטוייו. במובן זה, גם על הדברים שאת כותבת בכעת אני יכולה בעיקר להציע שהם משקפים את השאלה הכואבת מי אשם בנטישה- האם נעשה לך עוול, או שמשהו בך הוא בלתי ניתן לאהבה, רצייה, חיבור. חשוב לזכור בהקשר זה שלא פעם אנחנו גורמים בהתנהגותנו, באופן לא מכוון ולא מודע, לכך שהדבר המאיים עלינו ביותר אכן יקרה, וכך נוכל להחיות ולעבד אותו. במובן זה, אני חושבת שאכן כדאי לבדוק לעומק מה קרה בדינמיקה עם החברה והאם היא משקפת היבטים הנוגעים לחוויות עבר והיבטים רגשיים המלווים אותך.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

נדב כרמון

נדב כרמון

תל אביב - יפו
מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין
ד"ר עדן וייס שדה

ד"ר עדן וייס שדה

קרית אונו
דליה שלום