תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י סובל ב - 29/09/2020 08:23:38

היי, ליטל.

תודה על המענה האחרון. (רציתי לשאול האם יש אפשרות באתר לכתוב תגובה ישירות לתכתובת האחרונה שהייתה לנו)
    אני בהחלט מרגיש שיש חלקים לא מודעים עמוקים שגורמים לי למצוא פגמים בבחורה, ומרחיקים אותי מאינטימיות עימה. נכון שיש אצלי כמיהה לאינטימיות, ובו זמנית אני חווה מנגנון החוסם אותי מלהמשיך ולהתקרב לבחורה.
    אני לא רואה באינטימיות משהו מסוכן, כי אני מאוד אוהב אינטימיות.
    אני כן חווה מספר בעיות בנושא -
    הראשונה, חוסר משיכה, הנובעת מחוסר התאמה לדמות בפנטזיה שלי. אני יודע שאין מושלמות באף בנאדם, אבל אני מגדיל מאוד כל פגם בבחורה, שזה גורם לי להתחיל לחפש בחורה אחרת שתעורר בי משיכה. הבעיה היא שאני כל הזמן מחפש מישהי אחרת, אז אני לא מצליח להישאר בקשר זוגי.
    השניה, חשש וייסורי מצפון שהבחורה תיפגע במידה ואגרום לה לפתח ציפיות מהקשר. במקרה זה, אני מכיר את עצמי שבהתחלה יש לי כימיה טובה עם הבחורה, ואז אני מתחיל להרגיש את חוסר המשיכה, והבחורה לא מבינה מה קורה איתי. לכן, אני רוצה לשמור על הבחורה שהיא לא תרגיש פגיעה מהריחוק שלי.
    השלישית, חשש להיקשר למישהי שבהמשך אמצא בה פגם ואז אצטרך להיפרד ממנה. הפרידה תגרום לי כאב גדול, כי למרות חוסר המשיכה, אני אמשיך לחשוב על הבחורה כי נקשרתי לחלקים אחרים שבה.

אני מטופל אצל פסיכולוגית, כך שהאינטימיות באה לידי ביטוי.
    אני מודה שזה קשה, כי זה גורם לי לפתח רגשות רומנטיים כלפי הפסיכולוגית שלי, וזה עוד נושא שאני מנסה לפתור במהלך הטיפול. זה חלק לא קל בכלל.

בהקשר לבעיות שהצגתי מעלה..
    במידה ואני לא נמשך לבחורה, האם זה אומר שאין התאמה זוגית, או זה אומר שהבעיה אצלי? איך אני מבחין בכך?
    מדוע אני מרגיש כל הזמן צורך לחפש מישהי יותר מתאימה?

תשובה: ריקנות בהיעדר זוגיות - המשך
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 30/09/2020 10:28:21

שלום לך.

קראתי ו"הקשבתי" לשאלותיך, אך אני רוצה דווקא לשתף במחשבה שהתעוררה בי בעת הקריאה. 

נדמה לי כי אתה מבין שהשאלות שאתה מעלה הן שאלות חשובות אשר נוגעות להיבטים נפשיים ורגשיים עמוקים ואישיים. כלומר שאלות שהתשובה עליהן אינה "מהספר" אלא מתוך התבוננות פנימית. לאור זאת, אני תוהה האם הפנייה אלי ולא אל המטפלת שלך בשאלות אלו היא לא רק ניסיון לקבלת פרספקטיבה נוספת אלא גם דרך לזוז מהאינטימיות עם המטפלת שנשמע שגם מפגישה אותך עם חוויות מאתגרות ומורכבות. או אם להשתמש במילותיך- "לחפש מישהי יותר מתאימה" בפורום (מה שכמובן לא אפשרי באמת) במקום לשאת את החוויה הרגשית הלא פשוטה המתעוררת מול ההזמנה (האפשרית כנראה) לאינטימיות עם המטפלת.

לאור מחשבה זו, אני מרשה לעצמי לא להשיב לשאלותיך אלא להשיב אותך להמשך בדיקה והתבוננות בטיפול שלך.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן

תל אביב - יפו
ליאת טייר

ליאת טייר

קרית טבעון
עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן
מזי ברקמן