תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י בטי ב - 30/07/2020 19:47:07

שלום
    סובלת מדיכאון שנים רבות עם עליות מורדות ומטופלת כעת בציפרלקס שהיטיב עימי מאוד.
    בהמלצת רופא המשפחה התחלתי טיפול פסיכולוגי וקיימתי 5 פגישות עם הפסיכולוגית.
    אני מרגישה שהפסיכולוגית היא מקצועית , אמפטית ואדם ישר , אך יחד עם זאת גם מרגישה שיש לה איזושהי הסתייגות ו/או רתיעה ממני (שוב תחושה והרגשה בלבד) .
    האם חמש פגישות זה זמן מספיק לקבוע אם תחושותי נכונות ? כמה זמן בדרך כלל (כמובן בממוצע) לוקח עד שהטיפול הפסיכולוגי מתחיל להשפיע ?
    האם כדאי לשוחח - כבר בשלב המוקדם הזה - עם הפסיכולוגית אודות תחושותי (נראה לי שהיא אדם רגיש ואני לא רוצה לפגוע בה ) ?
    האם כדאי פשוט לחפש פסיכולוג/ית אחרים ?
    תודה

תשובה: התלבטות - המשך טיפול
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 02/08/2020 23:07:40

שלום בטי. 

במרבית המקרים השפעות הטיפול הראשוניות  יתחילו להיות מורגשות רק לאחר מספר חודשים, ובפרט כאשר מדובר בקשיים מתמשכים ולא במשבר נקודתי. מאחר ואינך מתארת תחושה של חוסר חיבור אל הפסיכולוגית אלא עיסוק בתחושות שאת חווה ממנה כלפייך, אני חושבת שכדאי מאוד להעלות אותן מולה. התבוננות משותפת בחוויה המתעוררת ב"כאן ועכשיו" של הקשר הטיפולי היא פעמים רבות אפקטיבית ביותר מאחר והיא מאפשרת כניסה לאזורי חוויה משמעותיים ו"בוערים". התבוננות משותפת כזו גם יכולה להוות מדד ליכולתכן, כצמד טיפולי, לעבוד עם חומרים רגשיים טעונים: במידה ותרגישי כי הנושא שאת מעלה מתפתח לשיח משמעותי, מחדש ומעורר מחשבה, סביר להניח שנוצר קשר שהוא טוב דיו וכדאי להמשיך ולבדוק אותו יותר.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עליסה הראל

עליסה הראל

נס ציונה
ד"ר עדן וייס שדה

ד"ר עדן וייס שדה

קרית אונו
חלי גאדג'

חלי גאדג'

חולון
שנהב שטיין