תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אחת ב - 27/06/2020 00:12:33

שלום רב,
    בן בן 5. ילד חכם, אדיב ומושקע. באמצע השנה החליפו מורה. אני התנגדתי למינוי המורה החדשה כי היא עוד באמצע התואר וחוקית אי אפשר למנות אותה. מדובר בגן פרטי שאני משלמת בשנה בסביבות 22,000 ש"ח. אני הרגשתי שמשלמת ים של כסף ובסוף מביאים מישהי בלי תואר בכדי לחסוך בעלויות. ההתנגדות שלי יצרה סכסוך ביני לבין מנהלת הגן שמייד ביקשה שאני אעביר את הבן שלי גן אחר "ולהסתלק" מהגן. כמובן שאני אמרתי חד משמעי אני לא מעבירה את בני באמצע השנה נקודה. המורה החדשה לא הייתה טובה איתו, צעקות, האשמות, הילד מקבל מכות מהחברים שלו היא מסתכלת ולא עוזרת. ניסתי לדבר איתה וכמו שמדברת אל קיר מבחינתה זה לא תפקידה לחנך את הילדים ואם הילד לא בא אליה ומתלונן אז הוא אשם. הילד חוזר הביתה עצוב וכל יומיים מקבל מכות מהילדים ואומר לי המורה מסתכלת ולא עושה כלום. למרות הסכסוך ביני לבין המנהלת שלחתי לה הודעה וביקשתי לדבר איתה היא ענתה לי שאין לה זמן לדבר. ומייד התקשרה למורה לברר איתה למה אני רוצה לדבר איתה. איך ידעתי? יום למחרת בבוקר כשהבאתי את בני לגן המורה התעמתה איתי שברצוני להתלונן עליה ושהיא תעשה בלגן. אני לא התעקשתי לדבר עם המנהלת. ומרגישה אבודה. עכשיו יש את הבית ספר של הקיץ והמורה הזאת ממשיכה להיות עם בני. אני מאוד כועסת ולא יכולה לתפקד אפילו. מרגישה שאני לא יכולה להיות רגועה שבני שם ומרגישה שאני לא מצליחה להגן עליו מצד שני כשהייתי אסרטיבית זה הביא את היחסים ביני לבין למנהלת למבוי סתום.

תשובה: להיות אסרטיבית או להוריד טון!
    נכתב ע"י יעל ימיני ב - 28/06/2020 10:14:06

שלום לך,

נשמע מדבריך שאת מודאגת לגבי בנך אך שהסכסוך עם צוות הגן מכניס מתחים לחייכם ומקשה על התפקוד הכללי. איני יכולה לתת עצה פשוטה מה לעשות, אבל באופן כללי אני מאמינה שכדאי לנסות לשמור על מערכת יחסים חיובית עם הצוות במידת האפשר, שכן כפי שכתבת את - התנהלות אסרטיבית יכולה להביא למבוי סתום ולפעמים כדאי לנסות לחפש את ״דרך האמצע״ על מנת שלא לייצר התנגדות וכעס. במידה ואין זה אפשרי ואת מרגישה שתקשורת חיובית ומכבדת עם הצוות בלתי ניתנת להשגה, ייתכן שכדאי לעבור למסגרת אחרת, שכן אני מאמינה שבנך עלול להיות מושפע מהסכסוך וחבל שיסבול מכך. כעת מסתיימת השנה וזו הזדמנות לחשוב על הצרכים של בנך ועל האפשרויות העומדות בפניכם בהמשך. אני מקווה שבהמשך תוכלי להצליח להרגיש שמצד אחד את מגנה ושומרת עליו, אך מצד שני מצליחה לשמור על יחסים נעימים עם הצוות ושלא תצטרכי לוותר על אחת מהאפשרויות. לפעמים, כאשר מבטאים דאגה או התנגדות עם חיוך ועם מילה טובה קל יותר לצד השני להכיל ולהבין את הדאגה וכן לתת מענה. 

בהצלחה,

יעל 

אנשי מקצוע ומכונים

יובל קורן

יובל קורן

חיפה
מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין
עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו