תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י יוסף ב - 26/06/2020 03:53:01

שלום,
    אני בחור די צעיר, אקדמאי, עובד בעבודה מכובדת. בעבר נפגשתי אצל בפסיכיאטר של הקופה ואובחנתי כחולה דיכאון ונטלתי ציפרלקס תקופה.
    ציינתי בתמים בפני הפסיכאטר כי התנסיתי בקנביס ועוד בצעירותי וזה נרשם בסיכום ביקור.

כעת אני פוחד שכאשר אתבקש לחתום על טופס ויתור סודיות סיכום ביקןר זה יהיה נגיש בפני המעסיקים וחברות הביטוח.

האם כאשר אני מוותר על הסודיות הגישה היא רק לאבחנות ותרופות או לכל התיק הרפואי כולו כולל סיכומי ביקור?

תודה.

מקווה שלא הרסתי לעצמי את החיים בטעות. עובדת האבחנה היא בסדר, והציפרלקס בסדר - זה מקובל, סטטיסטית לא מעט מטופלים בכך ומתקבלים לעבודות ומקבלים ביטוחים פרטיים. אך התנסות בסמים - זה קו אדום בפני לא מעט

תשובה: ויתור סודיות רפואית - היש מקום לדאגה?
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 26/06/2020 08:48:00

שלום יוסף.

לצערי איני יודעת האם ויתור הסודיות מאפשרת גישה לכל התיק הרפואי או לחלקו, מציעה לברר זאת מול קופ"ח. 

אני מבינה את הדאגה שלך, אך בו זמנית חושבת שבמידה ותגלה כי כל התיק הרפואי אכן נתון לגישה וכי מעסיקים פוטנציאלים אכן מעיינים בו, יתכן וכדאי לנקוט גישה ישירה ובמידה ותישאל על כך לומר ישירות שאכן התנסית בעברך. שימוש בקנאביס, על אף האיסור עליו, אינו נתפס על ידי אנשים רבים כביטוי לבעיה של ממש ובפרט כאשר מדובר בשימוש שאינו בגדר התמכרות. במילים אחרות, כדאי וחשוב להפעיל שיקול דעת בחשיפת המידע אך בו זמנית לבדוק ולאתגר את הנחת המוצא ש"הרסת לעצמך את החיים". אני נוטה להאמין שמרבית המעסיקים לא יפסלו אותך על סמך התנסות בסם הנחשב לקל בצעירותך.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן
מזי ברקמן

מזי ברקמן

תל אביב - יפו
חגית בר

חגית בר

ראשון לציון
נדב כרמון