תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שרון ב - 19/05/2020 08:53:20

שלום,
    אחותי נשואה עם ילדים צעירים
    אינה מוכנה לקבל שאני ואחות נוספת מבלות עם המשפחות שלנו יחד וילדיינו הגדולים(כולם אחריי צבא) אנחנו 4 אחים ומה לעשות שהאינטרקציה בין בניי הזוג והילדים שלי של אחותי נהדרת ועם האחות הזו פחווות..מעולם אחי לא התלונן , מבין שאחים יכולים להיות בקשר טוב יותר עם חלק מהאחים
    הבעיה , שכל פעם שהיא שומעת שהיינו ביחד מתלוננת ונפגעת וגם מערבת את הוריי ואימי לא חוסכת בתגובות וטענות כלפיינו
    אציין שכל האחים ביחסים טובים אך מה לעשות שכאשר כבר מזמינים אותם הילדים שלנו לא באים ואנחנו לא נהנים לא עם בעלה ולא עם הילדים
    אשמח לדעת האם את רואה בעיה שאחותי פשוט לא מבינה שככה החיים ואינה חושבת לעומק הבעיה למרות שהיא מודעת אליה תודה.

תשובה: אחות פגועה
    נכתב ע"י יעל ימיני ב - 19/05/2020 16:10:05

שלום שרון,

אני מבינה שאת מבקשת אישוש מצדי לחווייתך שהבעיה המרכזית באי קבלת המצב כפי שהוא היא של אחותך. איני יכולה לתת את הדעת על התנהלותה של אחותך, אבל אני מבינה שאת חווה קושי בהתמודדות מול המתקפות שלה על בחירותיך, ואולי גם מבקשת את החופש לשמור על עמדתך למרות קשייה של אחותך לקבל את המצב. המצב נשמע מורכב, שכן אחותך מתקשה לקבל את התנהלותכם, נפגעת ונעלבת, ונשמע שאת עסוקה בקושי להתמודד עם מתקפות אלו. אני מניחה שניתן לשוחח עימה באופן פתוח על כך ולבחון את האפשרות של הגעה להבנה כלשהי, דווקא מתוך שיתוף כנה. עם זאת, אינך יכולה לשלוט ברגשותיה ובתחושותיה, בין אם הן הגיוניות או לא. 

בהצלחה,

יעל 

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
איילת עדי שדות

איילת עדי שדות

גבעתיים
עדנה מן

עדנה מן

מודיעין-מכבים-רעות