תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י רינת ב - 04/05/2020 15:37:51

היי ליטל.

עוד שבוע אני מתחילה טיפול פרטני במועדון ורוצים לסדר לי סל שיקום ומועדון בקהילה. האמת שכל פעם שאני עוברת שינוי אני קצת בלחץ. את יודעת הרבה זמן לא הייתי בטיפולים כאלו או אחרים אבל אני לא מכירה את הפסיכולוגית ויש לי חשש למרות שהצוות הנפלא הבטיחו לי רק התקדמות וצמיחה מהמועדון והלאה. אבל בכל זאת אני בחשש.איך יוצאים בבית לבד מהפחד הזה? מהחשש לגבי העתיד? בינתיים כיף לי במועדון שוב צוות נפלא זה לא מובן מאליו. רק הסל שיקום מפחיד אותי, ואני עדיין לא מכירה את הפסיכולוגית. ביקשו ממני לא לפנות לצוות ולרופא רק לפנות לפסיכולוגית יש לי גם ככה חרדות מכל המסגרות האלה בגלל זה הרבה שנים גם לא הייתי בטיפול. אשמח לדעת מה דעתך? ואיך להקל על עצמי בבית? תודה רבה ליטל אשמח למענה תבורכי ליטל שיהיה לך המשך שבוע מקסים. הפחד הכי גדול שלי זה שזה בתוך בית חולים. זה לא חס וחלילה אשפוז זה מועדון תמיכה.

תשובה: אני בלחץ כשאני עוברת שינויים
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 05/05/2020 15:18:57

שלום רינת.

קודם כל, חשוב וטוב שאת מזכירה לעצמך ששינויים וקשרים טיפוליים תמיד מעוררים בך לחץ וקושי- כך את מחברת את עצמך לכך שאת לא עומדת בפני סכנה ממשית אלא בפני החרדות והרגשות הפנימיים שלך עצמך. אני מציעה להמשיך בכיוון זה ולהמשיך "לדבר עם עצמך" ואולי אפילו לכתוב לעצמך מקומות בהם חששת מאוד ובסוף קיבלת יחס טוב יותר מכפי שהאמנת שתקבלי. לאט לאט, יצטברו החוויות החיוביות והפחד ירגע. במקביל, המשיכי להשתמש בטכניקות של פסיכולוגיה חיובית ונשימות אשר מקלות עלייך.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

שנהב שטיין

שנהב שטיין

תל אביב - יפו
לימור קופר

לימור קופר

פרדס חנה-כרכור
אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
ד"ר עדן וייס שדה