תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אנונימית ב - 23/04/2020 04:43:39

איך יכולה לעזור לעצמי לא לברוח מטיפול בגלל הרצון הלא אפשרי להרגיש הכי אהובה? ברחתי כבר ממספר רב של מטפלים. וחבל לי שזה קורה לי שוב עכשיו עם המטפלת הנוכחית. היא מודעת לכל המנגנונים האלה שלי. ובגלל זה עוד יותר נזהרת ואני עוד יותר מרגישה דחויה כל הזמן. אל תגידו לי לדבר איתה על זה- כי זה לא דבר שיעזור לי רק יחמיר. כבר ביטלתי את הפגישה הבאה ויהיה קשה לי לרדת מהעץ, רוצה רק להעניש, לברוח ולשבור את הכלים. (אני מאובחנת עם אישיות גבולית)

תשובה: בריחה מהטיפול
    נכתב ע"י יעל ימיני ב - 23/04/2020 12:34:47

שלום לך,

את מזהה באופן מאוד ברור וכנה את המנגנון הרגשי שמוביל לעזיבה של מטפלים. אני חושבת שעצם הזיהוי של הנטייה הזו שלך הוא משמעותי, שכן הכרה בכך שאת עוזבת מסיבות אלו מסמנת שעברת תהליך של הכרה עם עצמך ושאינך פשוט פועלת על אוטומט. אני מניחה שקושי רגשי זה שעולה מול תחושת הדחייה שאת חווה, עולה גם במצבים אחרים, וההתמודדות איתו הוא חלק מהמטרה הטיפולית. לא אוכל לתת טיפ פשוט כיצד לא לברוח, מאחר וכנראה שזה חלק מהמטרה בטיפול. אני מקווה שהזיהוי וההכרה בכך שזהו המצב, ומאמץ מצדך לשאת את תחושת הדחייה והתסכול שמתעורר בך, ולהתמודד עימה בתוך הטיפול, הם בעלי ערך משמעותי ביותר. אני בטוחה שזה לא קל עבורך, אבל זה כנראה חלק מהתהליך. אמנם כבר עשית מעשה וביטלת, אבל אני שומעת שקיימת אמביוולנטיות לגבי העזיבה, אני מקווה שתוכלי לחזק את עצמך ״לרדת מהעץ״, מתוך אמונה שיש לכך ערך קודם כל עבורך, על אף הקושי. 

בהצלחה,

יעל 

אנשי מקצוע ומכונים

ליאת טייר

ליאת טייר

קרית טבעון
יובל קורן

יובל קורן

חיפה
עליסה הראל

עליסה הראל

נס ציונה