תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י לא ידוע ב - 21/04/2020 15:20:33

יש לי חברה שאנחנו מכירות כבר המון שנים, למדנו יחד ובהמשך גם עבדנו יחד באותו תחום, ותקופה ארוכה גם באותו מקום עבודה.
    היתה בננו חברות נחמדה וסבירה, בעיקר בענייני עבודה, קצת דיברנו על החיים מלמעלה.
    כך זה נמשך המון שנים.
    שנינו נשואות עם ילדים.
    לאחרונה עברתי משבר בחיי האישיים (אבדן) לא משהו שהיה מפיל אותי בעבר, אבל המשבר הזה הפיל אותי.
    מאז חשתי תלות רגשית בחברה הזאת, בהרגעה שלה, בנחמה שלה, הייתי צריכה אותה כל הזמן, אבל לא נתתי לעצמי כמובן לשגע אותה, היינו מתכתבות במיילים בעיקר וההודעות שלה החזיקו אותי בחיים מבחינה רגשית.
    כשעברו מס' חודשים והתלות לא שככה פניתי לטיפול פסיכולוגי, לא הייתי רגילה להיות במצב כזה מבהיל שבו ההחזקה העצמית שלי תלויה בידי מישהי אחרת.
    בטיפול התגלו המון דברים שגרמו למצב הזה, והעבודה בטיפול ארוכה ורבה וקשה ומתמשכת.
    כעבור זמן רב התלות נרגעה, היום אני לא מרגישה תלויה בה, אבל פוחדת מאוד ליצור איתה קשר, פוחדת שהמצב יחזור לקדמותו.
    כמוכן אני חשה כלפי החברה הזאת רגשות קשים של תרעומת, כעס, לפעמים אפילו בא לי שלא יהיה לה טוב,
    אני מרגישה רע שזה מה שאני מחזירה לה בתוכי תמורת כל מה שהיא השקיעה בי בתקופה הקשה שהייתי תלויה בה.
    האם תוכלו להסביר לי למה זה קורה?
    והאם תוכלו לתת לי כיוון מה כדאי לעשות עם הקשר איתה? האם להמשיך בניתוק הרגשי והריחוק המקסימלי ממנה שנמשך כבר מס' חודשים ונותן לי ביטחון ויציבות או שכן לנסות לשמור על הקשר (על אף שרק עצם כתיבת המשפט הזה מעוררת בי התנגדות וחרדה)?

תשובה: תלות רגשית בחברה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 21/04/2020 19:10:18

ראי מענה מלא בשאלתך השנייה 

אנשי מקצוע ומכונים

שנהב שטיין

שנהב שטיין

תל אביב - יפו
איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
יובל קורן

יובל קורן