תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אנאבל ב - 13/04/2020 20:42:26

אני כל הזמן נכנסת לוואטסאפ של המטפלת שלי לבדוק אם היא מחוברת או אם היא בטיפול, ומנסה לחשב כמה מטופלים יש לה בכל יום
    מפחדת מאוד שהיא שוכחת אותי כל שבוע מחדש, למרות שבזמן המפגשים נדמה לי שהיא זוכרת אותי אך כל פעם זה חוזר על עצמו
    אני מפחדת מאוד שהיא שונאת את המקצוע שלה והיא מתחרטת שבחרה בו וצריכה לטפל באנשים כמוני
    אני מפחדת שאני מייאשת אותה וכל פעם מחדש מראה לה שכל מה שהיא נותנת לי אין בו תועלת
    אני לא רוצה לאכזב במיוחד כי יש לה ציפיות ממני והיא חושבת שיש בי המון דברים טובים
    למה אני לא מצליחה לסמוך עליה?מה יהיה אני כבר אובדת עצות

תשובה: אובססיה כלפי המטפלת שלי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 14/04/2020 15:07:04

שלום אנאבל.

נשמע מדברייך שאת מזהה שמתחת לביטויים ההתנהגותיים/רגשיים השונים, עומד קושי משמעותי להאמין שהמטפלת אכן נוכחת עבורך ובקשר איתך במלוא מובן המילה, ולא רק על פני השטח. תחושות מסוג זה נובעות בדרך כלל מגורמים רגשיים עמוקים הקשורים בחווית העבר בקשרים המוקדמים ועל כן נוטות להיות גם מכאיבות מאוד וגם עיקשות ואיטיות לשינוי. לכן, אני חושבת שחשוב לשתף בתחושות אלו את המטפלת, ודרכן לעבד את חוויתך הפנימית הן בהווה מול המטפלת והן בקשרי העבר. במרבית המקרים, עיבוד מסוג זה מביא, לאט לאט, הן לשינוי בקשר הטיפולי והן לשינוי ברמה הרגשית והבין אישית בחיים שמחוץ לטיפול.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
לימור קופר

לימור קופר

פרדס חנה-כרכור
נועה ארנטל

נועה ארנטל

תל אביב - יפו
חגית בר