תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י ג'ני ב - 25/03/2020 23:45:51

בטיפול אצל פסיכולוג כבר שנתיים +בעקבות משברים בחיים .בדרך כלל משלמת ביום הפגישה לאור משבר הקורונה והפחד לצאת החוצה קבענו שיחה דרך הטלפון .לא עברו שעתיים מהשיחה וקבלתי ממנו הודעה לגבי התשלום .לא שזה לא הגיוני פשוט היה נראה שאכפת לו רק מהכסף הרגשתי שאכפת לו ממני וממה שעובר עלי ופתאןם קשהה לי לחשוב שבן אדם מקשיב וכאילו אכפת לו על בסיס תשלום .בלי קשר התלבטתי אם להמשיך בטיפול מכל מיני סיבות אחרות שדברנו עליהם הרבה .הרגשתי שזה מה שהכריע כמן סימן בשבילי לעזוב .וכשאמרתי לו את זה הוא פשוט אמר בי ושאם ארצה פעם לחזור זה אפשרי .חשבתי שהוא קצת יותר יתעקש על הטיפול .עלי..נפגעתי מאוד ואמרתי לו את זה בהודעה קצת כועסתומאוכזבת מאז הוא לא החזיר הודעה .מרגישה מאוד פגועה לא יודעת אם כדאי לדבר איתן או פשוט להפנים שהטיפול הסתיים למרות תחושת הנטישה מה עלי לעשןת ?

תשובה: סיום טיפול בתקופת הקורונה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 26/03/2020 08:01:07

שלום ג'ני.

אני יכולה להבין את התחושה הקשה שהתעוררה סביב תגובות המטפל. נשמע שמשהו במעבר למפגש מחוץ לקליניקה יצר פתח לפערים ואי הבנות אשר עוררו תחושות- שאולי היה להן בסיס גם קודם לכן- של נטישה, חוסר אמון ואינטרסנטיות. אלו באמת תחושות קשות שלא קל לשאת ובוודאי שלא קל לסיים כך טיפול. באופן אידיאלי, אני חושבת שעדיף היה לשוחח שוב עם המטפל כדי לעבד את הדברים ולהבין מה קרה ביניכם, ובפרט אם התנהלות כזו אינה אופיינית לו/לקשר שלכם. אולי אם תצליחו להבין יותר ולתת מקום לתחושות שלך תוכלי לקבל החלטה לגבי ההמשך באופן שלם יותר ולצאת לדרך, לכאן או לכאן, עם תחושה טובה יותר.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עמירה איתיאל

עמירה איתיאל

תל אביב - יפו
עליסה הראל

עליסה הראל

נס ציונה
ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
ליאת טייר