תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י רינת ב - 11/03/2020 12:57:28

ליטל יקרה.

סוף סוף אחרי הרבה מאוד שנים,החלטתי ללכת לטיפול. יש לי עוד חודש טיפול ואני ממש בלחץ. למרות זאת אני לא רוצה לוותר על הטיפול כי אני באמת רוצה להתקדם בחיים ולעזור לעצמי לחזור לחיים טובים ומאושרים. כמו שאת יודעת יש לי חששות וחרדות מפסיכיאטרים. אשמח מאוד עם תוכלי להקל עלי מפני החרדה לגבי הפגישה הראשונית כמו שאת יודעת מבחינה מעשית. אני ממש במתח לקראת הפגישה ולמרות הפחד החלטתי ללכת לטיפול כי באמת אני רוצה לעזור לעצמי להגיע לחיים טובים ומאושרים ולקבל את העזרה הנכונה. העזרה היא במרפאות. אשמח למענה בבקשה עם את יכולה לא להזכיר את המילה אשפוז אני אודה לך אני רק רוצה טיפ להקלה מיידית עד הפגישה. ממש תודה מכל הלב תבורכי ליטל אני מאוד מקווה שתסכימי לתת לי טיפ מעשי להקלה מיידית לקראת הפחד והחרדה מהפגישה שוב יש לי חרדות ממש קשות מפסיכיאטרים. יום נפלא

תשובה: הקלה מיידית לחרדה מטיפול ראשוני
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 11/03/2020 20:09:32

שלום רינת.

אני שמחה לשמוע על החלטתך לפנות ולהתייעץ, ומקווה ומאחלת שתהיה לך חוויה טובה ומתקנת. ראשית, כדאי להתייחס לחרדה שעולה מול הטיפול כמו אל כל חרדה- כאל תוכן נפשי שאינו סיבה אמיתית לפחד אלא חוויה פנימית איתה אפשר להתמודד בטכניקות שמועילות במצבי חרדה אחרים- נשימות, דמיון מודרך, מיינדפולנס, שיחה עם אדם קרוב וכן הלאה. מעבר לכך, כדאי לנסות ולתפוס מה מקור החרדה ולנסות "לאתגר" רעיון זה. למשל, אם תגלי שהחרדה המרכזית היא מפני יחס לא טוב, הזכירי לעצמך שיש שפע של מטפלים טובים, אנושיים ואמפתיים ונסי להזכיר לעצמך ואפילו לרשום חוויות טובות מטיפולים קודמים. אם החשש המרכזי הוא מפני לחץ ללקיחת תרופה מסוימת- הזכירי לעצמך שאת מחליטה בסופו של דבר, וכן הלאה. מעבר לכך, נסי להקדיש את החודש הקרוב לא להתמקדות בפגישה אלא לעשייה חיובית וטובה למען עצמך.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

טל משולם

טל משולם

חיפה
דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
עליסה הראל

עליסה הראל

נס ציונה
ענת דפנא