תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י נסיה ב - 17/02/2020 17:24:54

שלום יש לי 3 ילדים הבכור עם אוטיזם בן 7 האמצעי בן 4 והקטן בן שנתיים וחצי עם עיכוב התפתחותי כללי השאלה היא על האמצעי בן ה4, עמית הוא ילד מקסים חכם מאוד ונבון התפתח מהר היינו שנתיים במסגרת המעון רב תכליתי בטיפול דיאדי נאמר שיש לו בעיה רגשית השנה גן ערייה נאמר אותו דבר אך אני מרגישה שזה בעיה אחרת או נוספת עמית שיהיה בריא אנרגטי מאוד יכול להשתולל כל היום בלי להתעייף ילד קשה מאוד שלא מקשיב בכלל כאילו עושה ''דווקא'' כל דבר ואפילו צוחק כשאומרים לו לא. לא מקבל בכלל לא אם ירצה משהו ואגיד לא אפילו שכבר קיבל כמה דברים לפני ישר יתחיל לבכות לצרוח להשתטח על הרצפה ולהתנהג כאילו לא קיבל כלום אף פעם ולא משנה בבית או בחוץ אוהב לבלגן את כל הבית כל הזמן ומה שהכי קשה לי ומפריע לי זה עניין הצרחות הוא כל היום צורח (בגן אומרים שלא) סתם צרחות אהההה תוך כדי משחק ישיבה מול הטלוויזיה יציאה מהבית סתם פתאום צורחח בלי הפסקה אני מוצאת את עצמי כל היום אומרת לו די מספיק אפילו מתחננת שיפסיק וזה לא מפסיק אשמח להארות מה ניתן לעשות? האם יש כאן בעיה כלשהי? רציתי לקחת להתפתחות הילד לאבחון אבל מבחינת בעלי וחמתי זה אסון הם לא מסכימים ולא מוכנים לשמוע על זה בשום אופן הם אומרים שהוא הילד הכי חכם בעולם וזה נכון אבל לא סותר אני אובדת עצות כבר באמת אשמח מאוד שתענו לי תודה!

תשובה: ילד בן 4 עם בעיה רגשית
    נכתב ע"י יעל ימיני ב - 17/02/2020 21:16:45

שלום נסיה,

את צודקת בכך שייתכן שעל אף שהוא ילד מקסים ונבון, הוא חווה קשיים רגשיים וכמובן שאין בכך סתירה או בושה. לאור העובדה שבמספר מסגרות עלתה האפשרות הזו, אני מסכימה שכדאי להתייחס אליה ברצינות. אני מבינה שיש קושי לבעלך ולחמותך לקבל את זה, אך אני סבורה שכדאי להמשיך לנסות לעזור להם להבין שעל אף שהינו ילד מקסים וחכם, ייתכן שהוא סובל ושכדאי לבחון את העניין לעומק ולחשוב על אפשרויות טיפוליות. במידה ואינם מסכימים, אולי תוכלי לפנות למסגרת טיפולית כלשהי (התפתחות הילד למשל) ולהתייעץ איתם באופן יותר מעמיק כיצד ניתן לעזור לבעלך להבין את הצורך של הילד בתמיכה. בכל מקרה, חשוב שלא תוותרי על מתן מענה לצרכיו הרגשיים של הילד בגלל התנגדותם. 

בהצלחה,

יעל 

אנשי מקצוע ומכונים

איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
פז חיט

פז חיט

כפר סבא
חגית בר

חגית בר

ראשון לציון