תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י גלית ב - 16/01/2017 12:37:43

שלום.אני בת 49 עוד מעט בת 50 ומרגישה שינויים הורומונליים בגוף הלכתי לרופאת נשים ונתנו לי כדור להורומונים אבל זה לא עשה לי טוב והפסקתי עם זה.אני גם לוקחת ציפרלקס נגד דיכאון ומטופלת בקופת חולים על ידי פסיכיאטר מעבר לזה אני מרגישה גם עם התרופות שאין לי חשק לקום בבוקר תחושת דכדוך ועייפות אני יודעת שזה אופייני לגיל המעבר בין היתר רציתי עם תוכלי לסייע לי באופן אישי איך מבחינה מעשית אני יכולה להקל על הדכדוך עייפות והתופעות שאני מרגישה איך מבחינה פסיכולוגית אפשר לטפל. אני מאוד מודה לך

תשובה: דיכאון ועייפות בגיל המעבר
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 17/01/2017 09:07:36

שלום גלית,

גיל המעבר הוא בהחלט גיל מורכב, הכרוך גם בשינויים הורמונלים, וגם באופן כללי עשוי לעורר תחושות ומחשבות שונות. מאחר ואת מטופלת תרופתית ועדין חשה תחושות דכדוך ועייפות, הייתי ממליצה לך מאוד לפנות לטיפול פסיכולוגי, כדי לטפל ולהתייחס לעולמך הפנימי, לתחושות ולמחשבות שלך. לאורך החיים אנו מתמודדים עם מעברים שונים, ולעיתים כשאנחנו חשים דכדוך כדאי לברר את תחושות האלו. האם מעבר להיבט הגופני, הן קשורות גם לשינויים ביחסים עם בני המשפחה (בן זוג/ילדים/הורים מבוגרים)?, האם התחושות קשורות לזהות עצמית ולדימוי עצמי שמשתנה עם הגיל? האם קשור לשינויים תעסוקתיים? למחשבות שמתעוררות?ועוד ועוד. גם שינויים פיזיולוגים הם דבר שעשוי לעורר תחושות שונות ולכן כדאי לפנות לטיפול בו יהיה לך מקום לשוחח על כל מה שמעסיק אותך, להבין יותר את הדכדוך והעייפות ויעזור לך להתמודד איתם. לצד זה, מומלץ להמשיך בשגרה, ולנסות לעסוק בפעילויות שגורמות לך הנאה כמו מפגש עם משפחה או חברים, פעילות ספורטיבית, תחביבים וכו'.

שיהיה בהצלחה,
    סיון

אנשי מקצוע ומכונים

חגית בר

חגית בר

ראשון לציון
טל יהודה

טל יהודה

רעננה
איריס אברמן

איריס אברמן

ראשון לציון