תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י מאי ב - 03/02/2020 12:52:31

שלום,
    אני בת 32, ומובטלת כבר שנה שלמה.
    עזבתי עבודה "זמנית" לאחר כמה שנים שנתקעתי שם. ואני מרגישה קושי להיכנס מחדש לשוק העבודה.
    אני לא שולחת כמעט קורות חיים כי כל פעם לא בטוחה לאיזה כיוון ללכת. עשיתי הכוונה תעסוקתית, אני בטיפול פסיכולוגי, בעלת תואר ראשון וכל מיני קורסים מקצועיים שעשיתי.
    אך עדיין לא יוצאת מהתקיעות הזאת, מתקשה להגיע להחלטה של מקצוע. מתקשה להעביר את המחשבות לפעולה, ובעצם לא פועלת כלל.
    יש לי פחדים מטורפים משינוי, פוחדת לצאת מהאיזור שמוכר לי, פוחדת לאבד את ה"חופש" שלי כשאתחיל לעבוד. יש לי מאבקים בפנים אך אני חייבת כבר להיות בשיגרה, להרגיש חיונית,
    וכמובן חייבת כבר הכנסה כספית!
    אשמח לכל מחשבה/ עצה/ הארה איך לצאת לפעולה.
    תודה רבה

תשובה: יציאה ממחשבה לעשייה
    נכתב ע"י יעל ימיני ב - 03/02/2020 14:35:22

שלום מאי,

נשמע מדבריך שאת מאוד רוצה בשינוי, אך עדיין מתקשה לייצר אותו בשל פחדים וחששות שעולים בך. לפעמים לוקח זמן עד שטיפול ימצליח לייצר שינוי אמיתי בחיים, וזה דורש סבלנות לתהליך, למרות הרצון שהשינוי יגיע כבר. לצערי אין לי טיפ פשוט לגבי כיצד לצאת מהתקיעות. כנראה שלמרות הרצון העז בשינוי את עדיין זקוקה לעוד זמן בכדי לפעול. טוב שאת הולכת לטיפול פסיכולוגי, אני חושבת שטיפול יכול להוות מסגרת משמעותית מתוכה יוכל להיווצר השינוי, אך יש צורך לתת לכך זמן. למרות הרצון לשנות, כדאי לנסות קודם לאפשר לעצמך להבין יותר לעומק את הקושי לייצר שינוי, ולהעלות את החששות והפחדים בטיפול. אני מאמינה שדרך עבודה עם הפחדים והחששות שעולים בך יוכל להיווצר השינוי, אך כנראה לא ניתן לדלג על השלב של התמודדות עם פחדים אלו ולפתור את הבעיה באופן טכני. אני ממליצה לך, למרות הקושי, דווקא לנסות לקבל את העובדה שעדיין קשה לך ושעדייין יש פחדים. לפעמים דווקא מתוך עמדה של קבלה של הקושי יותר קל לייצר שינוי. 

בהצלחה,

יעל 

אנשי מקצוע ומכונים

חגית בר

חגית בר

ראשון לציון
נועה ארנטל

נועה ארנטל

תל אביב - יפו
טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו