תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שושו ב - 09/01/2017 22:21:16

שלום,

אני בת 27, מטופלת מזה שנתיים אצל פסיכולוגית וגם לוקחת רסיטל... בעיקר למחשבות טורדניות וגם למצב רוח שנוצר בעקבותיהן.
    אין ספק שההרגשה שלי במהלך השנה האחרונה השתפרה פלאים, אך עדיין אני מוצאת את עצמי בתקופות לא מעטות בהן אני מרגישה דכדוך וחוסר חשק ופשוט מסתובבת כל הזמן עם תחושה לא טובה שקשה להסביר במילים... פשוט לא טוב לי ואני מחכה רק שהזמן יעבור...

זה קצת מתסכל ואני תוהה איך להתמודד עם ההרגשה הזו... למשל עכשיו אני בתקופה של כמה שבועות בהן אני מרגישה ממש סתמיות ריקנות וחוסר חשק לחיים!

תשובה: תחושת דכדוך מצמשכת
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 10/01/2017 16:13:54

שלום לך,

קודם כל, אני שמחה לשמוע שאת מטופלת הן תרופתית והן בטיפול פסיכולוגי. כפי שאת חווה, הטיפול עוזר וההרגשה שלך במהלך השנה הזו השתפרה. עם זאת, טיפול אינו מחסן אותנו מפני דכדוך ותקופות פחות טובות. התסכול שלך הוא מובן, אך לצערי החיים מלווים בתקופות טובות יותר או פחות, והטיפול אינו מבטיח לנו אושר או שמחה תמידיים, אלא יכול לעזור לנו לשאת את התחושות השליליות ועוזר לנו להבין את מקורן וכיצד להתמודד איתן. הייתי ממליצה לך להביא את התחושות הללו אל הטיפול, לשתף שכך את מרגישה בתקופה האחרונה. תוכלו לחשוב שם יחד מה עורר את התחושות הללו ולמה הן קשורות.

שיהיה בהצלחה,
    סיון

אנשי מקצוע ומכונים

מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן

תל אביב - יפו
דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית