תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י חן ב - 25/10/2019 08:41:22

אני צריכה לקבל הפניה לטיפול נפשי ואני קצת בלחץ מזה. אני סובלת מחרדות וזה משפיע עלי גם פיזית. במשפחה כרגע יש לי קרע משפחתי ואני גרה בבית ואני לא יכולה לגור כרגע במקום אחר. אני מרגישה דפיקות לב מואצות לחץ נפשי כאבי ראש יש לי הפניה לרופא בקופת חולים עוד כמה ימים ואני רוצה בינתיים לשנות גישה ולהרגיש עם עצמי יותר טוב באופן עצמי כי אין מי שיעזור לי כרגע. אני לוקחת על עצמי הכל גם בעניין המשפחתי. אימא ואבא שלי לא מסתדרים ביניהם אני רואה הכל וזה משפיע עלי לא טוב. אשמח עד הטיפול עם תוכלו להציע לי איך לשנות גישה באופן עצמי ולהרגיש פחות חרדה ויותר טוב עם עצמי אני אשמח מאוד לעזרתכם תודה מכל הלב

תשובה: איך לשנות גישה לחיים
    נכתב ע"י יעל ימיני ב - 26/10/2019 16:47:58

שלום חן,

נשמע שהסיטואציה המשפחתית גורמת לך למצוקה ולמתח. טוב שפנית לרופא המשפחה, ואני מקווה שתוכלי להתחיל טיפול על מנת שתקבלי את התמיכה הנפשית לה את זקוקה כעת. לצערי אין לי ״עצה״ לשינוי גישה לחיים, שינוי שכזה לרוב לוקח זמן ומגיע מתוך תהליך שיכול להיתמך באמצעות טיפול נפשי. אני מציעה שעד שתוכלי לקבל עזרה, תבחני את האפשרויות העומדות בפניך לייצר לעצמך יותר מרחב אישי בתוך הסיטואציה שכן נשמע שאת מושפעת מהמצב בפועל. אולי תוכלי לבלות פחות זמן בבית ויותר בפעילויות משמעותיות וחיוביות עבורך. כמו כן, תוכלי לנסות פעילות גופנית שיכולה לתמוך בהרגשה טובה יותר וכן לנסות להקיף את עצמך באנשים שגורמים לך להרגיש טוב יותר. במצב בו את מרגישה שהמצב בבית משפיע עליך, אפשר לחשוב כיצד ניתן לסמן גבולות מול בני משפחתך כך שלמרות הנוכחות הפיזית בבית, תוכלי לשמור מקום לעצמך ולדברים שחשובים לך. 

בהצלחה,

יעל

אנשי מקצוע ומכונים

איריס אברמן

איריס אברמן

ראשון לציון
חגית בר

חגית בר

ראשון לציון
מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין