תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י קרן ב - 14/09/2019 14:55:13

שלום,

לאחר טיפול פסיכולוגי שנמשך כשנתיים, הוחלט להפסיק את הטיפול בצורה שנכפתה הן על המטפל והן על המטופל.
    מאז הפגישה האחרונה עבר כמעט חודש ועדיין נותרו מחשבות בנושא ההמשכיות.
    מכיוון שמדובר על מטופל עם היסטוריה של פרידות קשות, נדמה שנעשה שחזור טראומטי שפגע במטופל.
    למרות שלא נעשתה פרידה כהלכה ולא נאמרו מילות סיכום וזה היה מפגש מרוחק וקריר מצד המטפל, המטפל מעוניין לסגור מעגל בצורה הולמת שתכבד הן את המטפל ואת המטופל.
    נאמר על ידי המטפל כי מבחינתו מעבר לעניינים כספיים שעליו לא ליצור קשר, לשלוח הודעות או להגיע למקום הטיפול.
    האם מקובל בכל זאת במקרים שבהם הפרידה משמעותית עבור המטופל ולמרות שעבר זמן מאז כן לנסות ולבקש פרידה כמו שצריך?
    המטופל מיוסר ורוצה שלפחות אם לא יהיה ניתן להמשיך, שיסיים את התהליך בצורה מכבדת.

תשובה: פרידה כפויה מטיפול
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 15/09/2019 08:01:38

שלום לך.

אני יכולה לדמיין עד כמה קשה הפרידה, וכמה קשה לסגור את הקשר ולשחרר אותו על רקע פרידה קשה כל כך. באופן סטנדרטי הייתי ממליצה לבקש פרידה מסודרת יותר, אך נשמע מדבריך שיש סיבות לכך שנאמר לך לא ליצור קשר ובמקרה זה- אין מנוס למכבד את דרישת המטפל לניתוק הקשר. לצד זאת ולמרות הקושי שודאי כרוך בכך, אני מציעה שכאשר תריש בשל לכך תפנה לטיפול נוסף אשר יסייע בעיבוד הפרידה ובבנייה של המשך התהליך הטיפולי.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו
ליאת טייר

ליאת טייר

קרית טבעון
עליסה הראל

עליסה הראל

נס ציונה
חלי גאדג'