תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י גלי ב - 13/08/2019 19:32:50

היי
    יש לי ילדה בת 18 שגנבה פעמיים(שאני יודעת), לא מחנויות בגדים אלא מקרובים אליה ורק דברים שהיא צריכה. אני עוקבת אחריה ונראה שהיא חסרת גבולות היות שברגע שהיא מבקשת דבר מסויים ומסרבים לה, היא מתעצבנת ולוקחת ברמאות או בכוח. אני יודעת על שני מקרים מאחר ושניהם נגנבו מקרובי משפחה. תישאלתי אותה מס' פעמים והיא פשוט יזמה בראש תסריט של תשובה לגניבה ואף תכננה תגובה למה יקרה ויתפסו אותה. אני אובדת עצות. אנא עזרתכם.
    הילדה מוכשרת בטירוף, מרוויחה כסף בכוחות עצמה, עצמאית ומאוד חכמה.
    תודה

תשובה: קלפטומניה או חוסר גבולות
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 15/08/2019 07:58:46

שלום גלי.

הדפוס שתיארת אינו עונה על ההגדרה של קלפטומניה, ונשמע לי יותר מתיאורך שהקושי בהתמודדות עם גבולות הוא הליבה של הקושי, כאשר הגניבות הן "רק" אמצעי להתמודדות עם הכאב והקושי המתעוררים מול מגבלות המציאות, הקשרים והיחסים. לאור זאת, אני חושבת שכדאי לשתף את ביתך בתחושה שהגניבות והכעס סביב גבולות נובעים מקושי ולהציע לה להיעזר בטיפול ו/או לפנות להדרכת הורים בה תוכלי/ו לחשוב כיצד לסייע לה סביב האתגר ההתפתחותי של התמודדות עם גבולות בגיל זה בו היא נמצאת במעבר בין עולם ה"קטנים" לעולם ה"גדולים". בכל מקרה, חשוב שלא להפוך את הגניבות למקור מאבק או "אבחון" פתולוגי שלה, מאחר וכיוון זה מביא בדרך כלל להחמרה והתקבעות הדפוס.

ליטל

תוכלי לקבל כאן רשימת אנשי מקצוע להתייעצות וטיפול

אנשי מקצוע ומכונים

פז חיט

פז חיט

כפר סבא
מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
עמירה איתיאל

עמירה איתיאל

תל אביב - יפו