תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י נויה ב - 11/07/2019 20:43:00

לפעמים אני מרגישה שהמטפלת שלי מאד מאד אוהבת אותי ומתרגשת ממני ואז בפגישה שלאחריה היא משנה את ההתנהגות שלה והופכת להיות רשמית נראה לי שהיא מבינה שכנראה הפגינה יותר מידי רגש כלפיי ולכן היא מתנהגת אחרת. בחודש האחרון יצא לי לבטל פגישות מכל מיני סיבות טכניות וכשניסיתי לקבוע שוב היא אמרה שהיא בחופשה ומאז לא יצרה קשר כבר שלושה שבועות.
    היא לא הודיעה שהחופשה תהיה ארוכה. יכול להיות שבגלל שהיא מרגישה כלפיי חיבה מסויימת היא מעדיפה להתנתק בלי להודיע? אני רוצה לשלוח לה הודעה אבל לא רוצה להרגיש שאני כופה את עצמי. אולי היא לא מעוניינת להמשיך להפגש?
    יש לציין שאני בטיפול אצלה למעלה משנה והיו עליות וירידות בטיפולים שזה נראה לי דיי טבעי.
    מה אני עושה? איזה הודעה אני יכולה לרשום לה כדי שלא ארגיש שאני כופה את עצמי עליה? ואולי פשוט להמתין שהיא תיצור קשר?
    לפעמים אני מרגישה רע שזה נגמר ככה אבל מצליחה להתגבר.

תשובה: יחסים בטיפול
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 11/07/2019 23:13:49

שלום נויה.
    נשמע מדברייך שהקשר הטיפולי מביא איתו תחושות, תהיות ו"תיאוריות" רבות על מה שקורה בקשר, ונשמע לי שזו תהיה החמצה לא לאפשר התבוננות מעמיקה יותר בתחושתך, בדינמיקת הקשר ובאופן ספציפי בהתרחשות סביב החופשה. במקרים רבים, התבוננות בהיבטים אלו פותחת ערוץ חדש וחשוב של התבוננות ועיבוד רגשי ולכן, למרות שאני יכולה להבין את הרצון שהמטפלת תפנה אלייך, אני מציעה ליצור קשר ולקבוע פגישה בה תוכלו לברר את הדברים יותר לעומק.
    קשה לי להאמין, לאור החיבור שתיארת, שהמטפלת תרגיש שאת כופה את עצמך ושאינך רצויה.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
טל משולם

טל משולם

חיפה
ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
נדב כרמון