תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שוקי ב - 02/07/2019 01:08:48

שלום רב ותודה מראש על העצה.

כבר כמה שנים שאני מאובחנת עם דיכאון וOCD שבהן אני חווה תקופות קשות יותר ותקופות עם נסיגה. אספר את הרקע הכללי ואז את הבעיה. בגיל הנעורים אמי החליטה לעזוב אותי ועברה לחו"ל ומאז לא ראיתי אותה והקשר התרופף עד שלבסף היא נפטרה. לאחר כמה שנים עברתי תהליך גיור שהיה קשה מאוד נפשית עבורי ועורר אצלי את הOCD. כמה שנים נוספות אח"כ אבי היקר שהיה כל עולמי נפטר ממחלה תוך חצי שנה והשאיר אותי בעצב עמוק שנמשך כל שנת האבל ולמעשה עד עכשיו ופה חוויתי את התקף החרדה הראשון שלי והגעתי למיון...ובתוך כל זה יש לי כבר 7 שנים בן זוג שנמצא איתי בטוב וברע ועבר איתי למעשה הכל. התארסנו והכל היה מעולה בינינו עד ש3 ימים לפני החתונה באה לי מחשבה שאני לא אוהבת אותו באמת והכל טעות אחת גדולה. וזה נמשך עד עכשיו (כבר שבוע אחרי החתונה) אני מרגישה כבויה לחלוטין, בטן מתהפכת, מתעוררת בפאניקה ,חסרת רגש אליו, ריקה עם פרצי בכי מדי פעם ואני אפילו לא מסוגלת לראות את תמונות החתונה כי הן מעלות לי סטרס וסיבובים בבטן..השאלה היא כזו...האם באמת האהבה נגמרה ברגע אחד שאפילו לא באלי כלום...לא לחבק לא מגע לא אינטימיות ושמחשבות על חרטה וטעות אוכלות אותי או שכל זה ביטוי לOCD האכזרי שלי ולחרדה?...יש לציין שבן זוגי מתנהג מדהים אליי ובמשך שנים אהבתי אותו (נכון יש תקופות שהאהבה יותר רגועה ולא אינטנסיבית ובטח אין פרפרים אחרי 7 שנים) אבל כל פעם שמחבקת ומנשקת אותו מחפשת לבדוק איך אני מרגישה ולא מרגישה כלום...טופלתי בכ"כ הרבה כדורים וכלום לא עוזר לי...כרגע על פרוזאק כבר חודש..האם להמשיך בזוגיות ובנישואין ושהכל באמת זה חרדה OCD ודיכאון שנחתו עליי לאור הנסיבות של חיי? אני אובדת עצות ולא רוצה לפגוע בו...

תשובה: נישואין חרדה והרבה כאב
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 02/07/2019 14:22:46

שלום לך.
    חתונה היא אירוע מטלטל אשר מפגיש עם נושאים של קשר, אמון, אינטימיות, ביטחון. במובן זה, ובפרט לאור עברך המלווה באובדנים וקשרים לא יציבים, אני חושבת שבשלב ראשון כדאי לתת לנפשך לעכל את האירוע ואת השינוי בסטטוס הזוגי ולא לקבל החלטות לכאן או לכאן באופן פזיז. בהקשר זה, ובהקשר הרחב יותר של הקשיים שאת מתמודדת איתם, אני חושב שכדאי לפנות לטיפול פסיכולוגי ולא רק תרופתי. הטיפול התרופתי יכול להקל ולהרגיע אך לא נותן מענה ואפשרות עיבוד לגורמי העומק הרגשיים, ולכן אני חושבת שכדאי, ובפרט בתקופת משבר זו, לפנות לעזרה פסיכולוגית. בתוך הטיפול אני מאמינה שתוכלי להבין יותר לעומק את תגובתך לנישואין ואת משמעותה, לעבד את הדברים ובסופו של דבר גם לקבל החלטה שלמה יותר לגבי מה שנכון לך בהמשך הדרך.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

נועה ארנטל

נועה ארנטל

תל אביב - יפו
שנהב שטיין

שנהב שטיין

תל אביב - יפו
בן פדידה

בן פדידה

חיפה
עדי דוידסון