תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י לימור ב - 13/06/2019 10:06:46

בגלל הטיפולים שאני עוברת והתרופות שאני לוקחת קשה לי לקבל את עצמי. אני מרגישה שקשה לי למצוא בן זוג כי אני מפחדת שהוא לא יקבל את הדברים האלה. אני מרגישה לפעמים דכדוך בגלל זה. אין לי גם הרבה מקומות לצאת חוץ מהמקום שאני נמצאת כמו שיקום וכאלה. אין לי כל כך חברים רק שאני באה לשיקום אני עם אנשים. אני לא יודעת עם הטיפול עוזר לי כל כך ניסיתי לדבר גם עם הפסיכולוגית אבל זה לא ממש עוזר גם אני לוקחת תרופות אני רוצה להיות כמו כולם וקשה לי לקבל את השוני שלי. אשמח בנוסף לטיפול מה לעשות כדי להרגיש יותר טוב עם עצמי מקווה שיש לך עצה בשבילי שארגיש טוב במשך היום

תשובה: קשה לי לקבל את עצמי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 15/06/2019 14:36:15

שלום לימור.
    לצערי אני לא חושבת שיש דרך "לקבל את עצמך" במטה קסם. זהו תהליך ארוך ואני חושבת שעשית טוב כאשר בחרת לעשות אותו במסגרת טיפולית, גם אם הדברים עדיין לא השתנו ונפתרו. במקביל, אני חושבת שחשוב להתנסות ולהשקיע ביצירת קשרים הן עם אנשים שסובלים מבעיות דומות והן באופן כללי. לא פעם, חוסר הקבלה העצמית מביאה להסתגרות והימנעות מקשרים ודפוס התנהגות זה מעצים את תחושת חוסר היכולת והאפשרות. דווקא כאשר מתגברים על החרדה הראשונית, יוצרים קשרים ונחשפים- במקרים רבים מקבלים אישורים לכך שה"שד" לא נורא כל כך. בכל מקרה, אני מציעה להמשיך ולהעלות את הנשוא בטיפול עד שתרגישי שאתן מצליחות לעבד אותו באופן משמעותי ומקדם.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
חגית בר

חגית בר

ראשון לציון
עליסה הראל