תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י דניאל ב - 02/06/2019 01:24:46

היי,
    שמי דניאל, בת 22, אני יוצאת עם גבר בן 41, גרוש פלוס 2 , מזה קרוב לשנה.

מה שהתחיל שמקרה אינטימי חד פעמי הסתבר כאהבה חוצת גבולות.
    בחיים לא חשבתי שזה מה שיקרה.
    אני ילדה מאוד 'לפי המסגרת' עם תעודות הוקרה מהצבא, בעבודה מצטיינת, חוגים בעלי שם ולימודים מצויינים.
    למעט הלבוש המעורר ביקורת בצעבוניותו ובמיניות או עוצמה שלעתים הוא משדר.

מצטיירת בעיני החברה כאדם אופטימי, תומך, נוח, מצחיק.

הקשר עם הבן זוג שלי הוא משהו מאוד שאינו מתקבל יפה בחברה ותמוהה.
    הקשר רציני והכרתי את כל המשפחה והילדים והחברים מצידו.
    הקשר קיבל הגדרה רק לאחר שקיבלנו תשובות כואבות ועברנו מלחמות לגבי העתיד המשותף כגון ילדים , נישואים (חוזרים מצידו), השלמה עם פערי הגילאים בהיבט של גידול ילדים ויכולת כלכלית.

האצבע שלנו תמיד על הדופק ודואגים לשמור על כנות, אמון, תקשורת מלאה והתמודדות ראויה מול המציאות המורכבות עם מליון היבטים שונים ו0 הכחשה למה שיהיה לנו קצת פחות נוח לעיכול.

המשפחה שלו כבר קיבלה אותי.
    אצלי במשפחה רק אחי הקטן יודע - וכמובן שהוא לא הכי שש לקשר אבל כבר קיבל את זה.
    אין לי שמץ של מושג קלוש איך אני מספרת את זה להורים שלי, אני מחכה שתיהיה לי עבודה נוספת להכנסת השלמה כי אני דיי בטוחה שיזרקו אותי מהבית.
    העניין הוא גם שהורי מאוד תומכים בכל דבר תמיד, אף פעם לא חסכו ממני דבר והם הורים מדהימים מדהימים וחמים.
    פשוט אני לא חושבת שהם יקבלו את זה ומצפה לרע מכל , למרות שאני לא מרגישה שמכירה אותם ואולי יוכלו להפתיע.
    בקיצור אין לי מושג מה יקרה אין לי מושג איך להגיד ואין לי מושג איך הם יגיבו ומהן ההשלכות.
    אני מעדיפה שפתאום מישהו יספר להם מאשר לפתוח בשיחה בעצמי.
    אני מבועתת מהמחשבה על זה וכל פעם שאני חושבת על כך ממש יש לי בחילה.

בבקשה בבקשה אשמח לכלים וכמה קטנה.
    תודה רבה רבה ושבוע טוב

תשובה: שיתוף הורים בקשר זוגי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 02/06/2019 18:31:15

שלום דניאל.
    אני חוששת שבדילמה שאת מתארת אין דרך "לקצר תהליכים" ולמצוא דרך פשוטה להימנע מהתמודדות עם תגובת הורייך. הכיוון היחיד שאני יכולה לחשוב עליו הוא פנייה לטיפול פסיכולוגי שילווה אותך בתהליך- יתכן והטיפול יסייע לך להבין יותר לעומק את בחירתך וכך יאפשר לך לעמוד מאחוריה באופן מלא יותר, אם זאת תהיה הבחירה, ויתכן והטיפול יסייע במתן תמיכה בהתמודדות שעתידה להיות מורכבת.
    במילים אחרות, אין דרך לשנות את המציאות בה הורייך אכן עשויים להגיב בחריפות, אך אפשר להרחיב את מעגל התמיכה שלך.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

נדב כרמון

נדב כרמון

תל אביב - יפו
לימור קופר

לימור קופר

פרדס חנה-כרכור
טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
ד"ר עדן וייס שדה