תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י מדוייטת ב - 14/05/2019 21:16:04

היי,
    אני יוצאת עם בחור מקסים וטוב לנו מאוד יחד,
    מפריע לי שיש לו רגישות רבה למזג אוויר, ריחות, חוסר ארגון וכדו, לדוגמא הוא חייב לדעת מראש לאן נוסעים ועם מי, לאיפה ומתי חוזרים, מפריע לו מאוד לשבת על מקום מעט מלוכלך, אומר על הרבה דברים שזה מעצבן אותו למשל ריח של מאכל על הידיים, ריח של סבון, רעש של אנשים, מריחה של זמן, אוכל מתובל או חריף, אומר שמזג אוויר לא טוב זו התחלה של יום דפוק ועכשיו צריך לשנות אותו, מפריע לו רוח או שמש או מזגן קר מידי, מספר לי שלפעמים הוא מעצבן אנשים...
    זה מעצבן ומתסכל אותי.
    השאלות שלי:
    - ממה זה נובע? האם אובססיה/ מרובעות/ נוקשות/ קצת אספרגר או הפרעת תקשורת אחרת?
    - האם זה נתון לשינוי? אם כן במה זה תלוי ואיך משנים דבר כזה?
    - איפה עוד זה יכול לבוא לי לידי ביטוי בחיים?
    תודה

תשובה: בחור טוב עם איזשהי רגישות
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 16/05/2019 08:17:30

שלום לך.
    הרגישויות שאת מתארת אכן עשויות לנבוע ממגוון קשיים- החל מרגישות חושית ועד מבנה אישיותי יותר נוקשה ואובססיבי ולכן קשה לי לומר מה משמעות ההתנהגויות שאת מתארת לאורך זמן ובהיבטים נוספים. בהתאם, ואף בהקשר לשאלתך לגבי האפשרות לשינוי, אני חושבת שכדאי להעלות מול בן זוגך את התהייה שלך לגבי רגישויותיו ולהבין ממנו איך הוא רואה אותן וכמה הוא נכון לשנות אותן במידה והן מפריעות לך. אם הוא אינו רואה בהן בעיה ואינו נכון לפעול לשינויין, הסיכוי שישתנו הוא נמוך מאוד. אם יש לו תובנה לגביהן ונכונות לפעול לשונות, יש יותר מקום לאופטימיות. במילים אחרות, אני חושבת שתשובה טובה ואמיתית לשאלותייך תוכלי למצא בשיח ישיר עם בן זוגך על הנושא ובהתבוננות בתגובותיו.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
עליסה הראל

עליסה הראל

נס ציונה
יעל רייף סולומון