תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י חן ב - 16/04/2019 17:20:24

עברתי פוסט טראומה דווקא בטיפול פסיכיאטרי וכרגע הרופא משפחה אחראי על התרופות הפסיכיאטריות. הוא החליט להוריד לי כדור ובעקבות זה אני לא כל כך ישנה טוב בלילה הרופא משפחה יודע מזה, ובכלל אני עוברת מתח נפשי בזמן האחרון מכל מיני סיבות אני גם חולה כבר שבוע ולא יצאתי מהבית כבר שבוע בעקבות המחלה ישנה הרבה ומדוכדכת. גם הורדת כדור גם חולה וגם שאני נזכרת בטראומה אני מרגישה דפיקות לב מואצות. אני נמצאת בטיפול פסיכולוגי אני בת 42 מה אפשר לעשות כדי להפחית מתח נפשי ולהיות יותר שמחה? בגלל שאני הרבה בבית בגלל המחלה אני מרגישה את הנאחס הזה סליחה על המילה. אשמח לעזרה

תשובה: מתח נפשי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 16/04/2019 19:15:01

שלום חן.
    נשמע מדברייך שאת מטופלת היטב ונמצאת בתהליך שאמור להקל עלייך בצורה משמעותית. כפי שאת אולי מבינה מהטיפול שלך, אין "פתרונות קסם" להעלמת תחושות וחוויות שליליות- מדובר בתהליך ממושך אשר דורש עבודה רגשית משמעותית. אם את מרגישה צורך בעזרה מיידית יותר, אני מציעה להיעזר בטכניקות מיינדפולס, דמיון מודרך ונשימות, או בספרי עזרה עצמית המכוונים לפסיכולוגיה חיובית. ניתן גם לפנות לצ'ט התמיכה של ער"ן בטל' 1201. כמו כן, כדאי להזכיר לעצמך ברגעים הקשים שהשילוב בין מחלה פיסית לקושי רגשי הוא אכן שילוב מאתגר- לכולנו קשה יותר לשאת רגשות לא נעימים כאשר אנחנו לא במיטבנו. במובן זה, כדאי לחשוב על התחושות השליליות כדבר שבא והולך, ולא כדבר קבוע.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן
נדב כרמון

נדב כרמון

תל אביב - יפו
יובל קורן

יובל קורן

חיפה
חגית בר