תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י לי ע ב - 31/03/2019 08:42:03

שלום רב,
    יש לי מכרה מן העבר שהיינו חברות ורבנו. והיא תמיד הייתה במצב דיכאוני קל וללא איזון בפרופורציות בחיים. לאחר הריב הבחורה נכנסה לאמוק בפראנויות כלפיי ומאיימת לפגוע בעצמה ו/או בי. אני ממשיכה לקבל ממנה הודעות מאוד קשות וכל הסובבים שלה התרחקו ממנה בשל המצב. בראייה שלה אני זו שהרחקתי אותם ממנה. היא ממש נכנסה ללופ שחור שאני זו שאשמה ושהרסתי לה את החיים. אני יודעת שהמשפחה שלה מטפלים בה אבל אם אחרי כמעט שנה מהמקרה והיא עדיין שולחת לי הודעות זימנ ונאצה נראה לי שמשהו בטיפול לא כל כך נכון. אני מתוסכלת ואובדת אצות. אשמח מאוד לקבל את עזרתכם או הכוונתכם כיצד עליי לפעול בנושא או להנחות את המקורבים לה לפעולה רלוונטית.
    תודה רבה
    לי

תשובה: סכיזופרניה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 31/03/2019 09:07:41

שלום לי.
    אני חושבת שהנושא שצריך להעסיק אותך אינו הטיפול והאבחנה של חברתך לשעבר אלא כיצד את מתמודדת עם השלכות המצב עלייך.
    במידה ויש לך חשש שהחברה אכן תנסה לפגוע בך באופן ממשי, מעבר לשליחת הודעות, יש לערב את המשטרה ולוודא שאינך בסכנה. במידה והחשש היחיד שלך הוא מהמשך קבלת הודעות לא נעימות, אני מציעה פשוט לחסום את האפשרות לקבלת הודעות ממנה. במידה ואכן מדובר בבחורה עם קושי נפשי אשר משליכה עלייך את כל קשייה, הדבר הטוב ביותר שניתן לעשות, למענך אבל גם למענה, הוא לשחרר ולנתק לגמרי את האפשרות לקשר.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

מזי ברקמן

מזי ברקמן

תל אביב - יפו
איילת עדי שדות

איילת עדי שדות

גבעתיים
עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן
עמית נאור