תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י סיגי ב - 18/03/2019 11:46:15

אני נמצאת בטיפול פסיכולוגי, מקבלת ביטוח לאומי אבל אימא שלי אחראית על הכסף ההורים שלי בעצמם מקבלים ביטוח לאומי. הטיפול לא עושה לי בהתחלה כל כך טוב אבל אני מעדיפה להמשיך לנסות. בגלל שאני רוצה להירשם לחוג או ללמוד משהו אימא שלי לא מסכימה לשלם עליי. אני מרגישה אפליה במשפחה רק בגלל שאני בטיפול פסיכולוגי וזה מוביל אותי לכעס מאוד גדול דפיקות לב של עצבים הרופא משפחה אחראי על התרופות שלי. הרופאה העלתה לי כדור כי הייתי עצבנית בזמן האחרון בגלל שרציתי להירשם ללימודים ואימא שלי לא הסכימה לשלם עלי. זה מעצבן אותי האפליות האלה. רציתי לשאול מה ניתן לעשות כדי להרגיע את עצמי לבד ואיך להרגיש טוב גם בלי הלימודים שרציתי כמובן שבנוסף אני נעזרת בטיפול אבל הייתי שמחה גם לעזרה משלך בפורום.

תודה רבה

תשובה: עצבנות יתר על המשפחה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 18/03/2019 19:31:30

שלום סיגי.
    התמודדות עם תסכולים וכעסים, ומול האנשים הקרובים אלייך בפרט, היא נושא מורכב ובהתאם- אין "קסם" שישנה את התחושה בדיוק כפי שאין דרך להגיע לכושר בלי להתאמן. במובן זה, הטיפול הוא הדרך "להתאמן" ולרכוש דרכי התמודדות יעילות יותר להרגעה עצמית ונשיאת מצבי מתח וכעס. אם את רוצה לקדם את עצמך בדרכים נוספות, ניתן להיעזר בספרי עזרה עצמית של פסיכולוגיה חיובית או בטכניקות מיינדפולנס. בעיקר, כדאי לזכור שטיפול הוא תהליך, ואני מאמינה שעם הזמן תהני גם מפירותיו.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

נדב כרמון

נדב כרמון

תל אביב - יפו
איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
לימור קופר

לימור קופר

פרדס חנה-כרכור
ניר כהן ארזי