תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אדם ב - 16/03/2019 22:28:14

שלום.
    לפני כשנה סיימתי טיפול עם הרבה כעסים על המטפלת. סיימתי כי כבר לא יכולתי לסבול כל מיני תגובות שלה.
    היום אני כבר במקום אחר. אבל מדי פעם אני נזכר בה ולא מזמן אפילו הופיעה בחלומי.
    הרבה פעמים בא לי לפגוש אותה עוד פעם אחת ואחרונה על מנת לשטוח את כל טענותי וכעסי עליה !
    יודע שלא אעשה את זה.
    למה היא עוד מלווה אותי?
    למה עדיין פה ושם שאני נזכר בה אני כועס?
    למה הגיעה אפילו לחלומי?
    די!!
    מציתי אותה ויודע שלעולם, לעולם לא אחזור!!!

תשובה: סיום טיפול והשלכותיו
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 17/03/2019 08:47:09

שלום אדם.
    כפי שאתה יודע מנסיונך, הקשר הטיפולי עשוי להיות קשר טעון מאוד. במובן זה, הקשר הטיפולי אינו קשר עם "נותן שירות" אלא קשר אישי ומשמעותי אשר כמו כל קשר עמוק בחייו של האדם- משפיע עליו באופן חזק, הן לחיוב והן לשלילה. בנוסף, הקשר הטיפולי הוא קשר דרכו המטופל משחזר פעמים רבות חוויות מכאיבות מעברו, מה שהופך אותו לטעון ומורכב במיוחד. לאור זאת ולאור העובדה שהקשר הטיפולי שלך הסתיים בכעס, לא מפתיע שהנפש שלך עדיין עסוקה במטפלת ואולי לא רק במטפלת אלא בסוג הקשרים והחוויות שהיא מייצגת עבןרך (למשל, מטפלת יכולה לייצג קשר שאין בו אכפתיות, שיש בו לחץ וחוסר התאמה וכן הלאה). במובן זה, החזרה לעיסוק במטפלת, מתסכל ככל שיהיה, הוא אולי ניסיון של הנפש שלך לחזור ולעבד אזורים רגשיים מסוימים שטרם זכו לעיבוד מספק. יתכן שזו תגובה לדבר מה שקרה במציאות והציף את הנושא, ויתכן שזו דרכה של נפשך "להזכיר לך" שיש צורך להמשיך ולעבד את הנושא. בהתאם, אני חושבת שכדאי לא להילחם בתכנים אלא להתבונן בהם, בעצמך או באמצעות טיפול, ולנסות להיתרם מהם.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

מזי ברקמן

מזי ברקמן

תל אביב - יפו
טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן

תל אביב - יפו
עדי דוידסון