תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י דנה ב - 22/02/2019 16:57:23

שלום ,
    שמי דנה בת 30, כבר נמצאת 4 שנים בטיפול גם התנהגותי וגם כדורים.
    בקצרה ממש הגעתי לטיפול בגלל מחשבות טורדניות ואובססיביות שבדרך כזו או אחרת גרמו לדיכאון
    אין ספק זה אתי תהליך מדהים בטיפול, אך לצערי בחמי שנה האחרונה התחלתי לפתח הפרעות אכילה....
    המטפלת שאני הולכת אליה היא לא פסיכולוגית קלינית אלא פסיכותרפיסטית
    כמובן שעד עכשיו עזרה לי אחרת לא הייתי הולכת
    אני בחודשים האחרונים מרגישה ממש לא יציבה יש לי מצב מצבי רוח ופתאום כמה ימים של דאון - לפעמים ממש עמוק וחוסר רצון לחיות ( מצד שני לא רוצה למות) ולפעמים שוב הכל בסדר
    זה קצת מחרפן אותי ומתסכל אותי ואני מרגישה גם שהטיפול לא עוזר לי כבר ואני לא מקבלת מספיק כלים
    תוהה אפ להחליף טיפול וללכת למישהו קליני?
    והכי מפחיד אותי זה שאני חולה במשהו שאף אחד עוד לא עלה עליו כמו איזו הפרעה או משהו כזה
    אשמח לעצה
    תידה

תשובה: 4 שנים בטיפול
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 24/02/2019 11:05:34

שלום דנה.
    התופעה של "התחלפות סימפטומים" היא תופעה מוכרת בה נטרולו של סימפטום מסוים מביאה דווקא להופעת סימפטום אחר. בדרך כלל, תופעה זו נובעת מכך שאזורים מסוימים בנפש עדיין זקוקים לעיבוד ומתן מילים. במובן זה, נשמע שעדיין יש צורך בטיפול אשר יאפשר לתת משמעות לסימפטומים.
    לגבי המשך הטיפול אצל אותה המטפלת, אני חושבת שהסוגיה אינה קשורה למקצוע (פסיכולוגית קלינית /פסיכיותרפיסטית), בהנחה שמדובר במטפלת מוסמכת ומנוסה, אלא באפשרות להתבוננות משותפת במידה בה השיח הטיפולי יכול, כרגע, לחדש לך ולקדם אותך. "נפילות" בטיפול יכולות לקרות ואינן מעידות בהכרח על חוסר תועלת של הטיפול, אך יכולות להעיד גם על תקיעות ומיצוי. לכן, אני חושבת שכדאי להעלות את אפשרות הסיום מול המטפלת ולבדוק איתה באופן כנה וסבלני את התחושות והמחשבות העולות סביב אפשרות זו. שיח מסוג זה יכול לחדד את הרגשתך לגבי הטיפול ולסייע לך לקבל החלטה באופן שלם יותר.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

טל יהודה

טל יהודה

רעננה
ניר כהן ארזי

ניר כהן ארזי

רמת השרון
איילת עדי שדות

איילת עדי שדות

גבעתיים
אור ויפרבניק