תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אלמוני ב - 18/02/2019 15:38:41

צהריים טובים ליטל

לאחרונה, עשיתי פעולה מסוימת בתחום העיסוק שלי, צעד שהייתי סבור שיוביל אותי למקום אחר, טוב יותר ומקדם. מסתבר ששיקול הדעת בקבלת ההחלטה, לא היה נכון ומוטעה,
    וזה בלשון המעטה. את ההשלכות אני משלם כבר כמה חודשים.
    אי אפשר להחזיר את הגלגל אחורה.
    בנוסף, אנשים שהיו שותפים איתי בהחלטה, הפרו חלק מההסכם וההתחייבות. גרמו לי להבין שהעסקה הולכת להתממש, אך ברגע אחרון, משכו את ידם. אני נותרתי ללא כלום. עם תחושות קשות.

מאז, אני מרבה להתייסר במחשבות של מה היה אילו, ואם לא הייתי מתחבר אליהם, זה לא היה קורה. למה הייתי כל כך נאיבי וטיפש ולא המשכתי להתייעץ
    עם מומחים נוספים והייתי פזיז בהחלטה.
    'נדפקתי' מכל כיוון אפשרי והתחושה היא שאני אבוד.
    שלא ניתן לסמוך יותר על שיקול הדעת שלי ושל אחרים ושהעולם הזה גדול עלי.
    דאגות לגבי העתיד שלי, כמעט בכל היבט. שכן להחלטה השפעה מכרעת ונרחבת.
    יש לציין, שבזמנים שבהם חרטה, חוסר אונים, כישלון, החמצה ותסכול מתגברים, המחשבות שעולות לי בראש גרועות אף יותר.

כיצד אוכל לסייע לעצמי?

תשובה: טעות גורלית
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 19/02/2019 15:24:54

שלום לך.
    נשמע מדבריך שהפעול העסקית שכשלה משפיעה עליך בשני רבדים: הרובד המעשי בו אתה נאלץ להתמודד עם ההשלכות העסקיות, והרובד הרגשי אשר קשור לערעור האמון בעצמך ובעולם ולכן מלווה גם בכאב נפשי משמעותי. ברובד הרגשי, אכן קרה לך אירוע מטלטל אשר "הפך על פיו" את העולם כפי שאתה מכיר אותו ובמובן זה, הקושי שלך מובן. יתכן וקושי זה אף מועצם במידה והוא פוגש קושי או חוויות עבר שליליות סביב נושא האמון אשר קיימות בנפשך. לאור זאת אני חושבת שכדאי לשקול פנייה לייעוץ פסיכולוגי, אפילו ממוקד, כדי "לנקות" את התגובה שלך מהרכיבים הרגשיים ולאפשר לך לחזור ולהתמקד באופן ענייני בהתאוששות מהקושי העסקי. ניתן לפנות הן לפסכיכולוג קליני והן לפסיכולוג תעסוקתי.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

פז חיט

פז חיט

כפר סבא
יובל קורן

יובל קורן

חיפה
ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
עמירה איתיאל