תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י ליעד ב - 15/02/2019 20:08:07

הייתי בעבר בטיפול של כשנה בעקבות חרדות קשות מאוד. לאחר שלא הצלחתי לעמוד כלכלית בתשלום החלטתי להפסיק את הטיפול
    לאחרונה חזרתי אל אותה הפסיכולוגית. נפגשנו פעם אחת וסיכמנו שאחזור לטיפול.
    סיפרתי לה שירדתי במינון של התרופות בחצי כי חשבתי להפסיק אבל זה במעקב של רופא וכרגע לא סגור עדיין.
    היא ביקשה שאתן יום ושעה וקבועים והסברתי שאני לא יכול בגלל העבודה ולכן נצטרך לקבוע בהתאם לימים הפנויים אצלה.
    שבוע לאחר מכן בקישתי לקבוע פגישה והיא השיבה בהודעה שאינה מעוניינת לטפל בי יותר
    בגלל שאני לא בא ביום קבוע
    בגלל שהעזתי לחפוץ בלחיות ללא תרופות והתחלתי הפחתה מבוקרת במעקב רופא
    טענה שאני בוחר את הפסיכיאטר לפי המחיר ולא לפי המקצועיות

היא סירבה שאתקשר אליה. התחננתי והסברתי שאעשה הכל כדי לקבוע יום ושעה ושהיא לאיכולה לנטוש אותי כי אני אתרסק.

באכזריות בלתי נתפסת היא ענתה לי בהודעה "סוף דיאלוג."

מאז אני מרגיש בתהום. אני לא אעמוד בחשיפה עמוקה של הנפש שלי כמו שעשיתי אצלה.
    לא מרגיש שיהיה מי שיעזור לי.
    מרגיש כאילו מישהו בעט לי בנפש בכל הכוח וברח.
    כמה רוע צריך להיות באדם ובאיש מקצוע בפרט בכדי לפעול ככה?
    איך ממשיכים מכאן בכלל...

תשובה: פסיכולוגית החליטה לנטוש אותי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 16/02/2019 14:30:44

שלום ליעד.
    אני מצטערת לשמוע על החוויה הקשה שנותרת איתה. נשמע שבינך לבין המטפלת היתה אי הסכמה מהותית על אלמנטים מרכזיים בטיפול, וחבל שאי ההסכמה לא הצליחה להיות מתוקשרת טוב יותר, באופן פחות פוגע ומטלטל. לצד זאת, מעבר לדרך הקשה בה הטיפול הסתיים, לפעמים אי הסכמות מסוג זה אשר אינן מצליחות להיות מתוקשרות כראוי מביאות לתקיעות בתהליך הטיפולי ובמובן זה, יתכן שהמטפלת גם "שחררה" אותך מטיפול שהפוטנציאל שלו מוגבל.
    כיוון נוסף שכדאי לחשוב עליו הוא שקשרי מטפל-מטופל משחזרים לא פעם היבטים מכאיבים מיחסיו הקודמים של המטופל. כאשר מצליחים לעבד היבטים אלו יחד, בטיפול, התוצאה היא התקדמות וההעמקה של התובנה. כאשר היבטים אלו רק משוחזרים, ללא עיבוד, התוצאה היא במקרים רבים תקיעות של התהליך הטיפולי. במצבים אלו, כדאי וחשוב לפנות לטיפול פסיכולוגי נוסף בו אפשר יהיה לעבד את החוויה, ללמוד ולהתקדם ממנה הלאה. לכן, אני חושבת שלמרות הקושי לפנות שוב לטיפול ולתת אמון, זו הדרך הטובה ביותר להתגבר על החוויה, וכמובן להמשיך לטפל בחרדות שהביאו אותך לפנות לעזרה מתכתחילה. אכן צריך לא מעט אומץ ונחישות כדי "להסתכן" בקשר טיפולי נוסף, אבל אני מאמינה שלצד הסיכון יש גם פוטנציאל להשגת שינוי נפשי מעמיק.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עליסה הראל

עליסה הראל

נס ציונה
ג'ני גוטמן

ג'ני גוטמן

עין הוד
דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
חלי גאדג'