תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אמה ב - 13/01/2019 22:51:19

ליטל שלום,
    בית הספר ביקש מהורי לשלוח אותי לפגישה עם פסיכולוג,כמובן, הורי קבעו לי פגעשה והיא תתקיים בעוד כמה שבועות, ועד אז אני מנסה להבין מה יש או מה אמור לקרות בטיפול פסיכולוגי
    אני לא מבינה ממש איך סתם לדבר אמור לעזור, ואם זה לא רק דיבור, אז מה עושים בטיפול?

אשמח לתשובה, אמה

תשובה: מה קורה בטיפול פסיכולוגי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 14/01/2019 20:33:30

שלום אמה. ישנם טיפולים מסוגים שונים אשר מסייעים בצורות שונות אך באופן כללי אפשר לומר שטיפול אינו רק אפשרות "לדבר על זה" אלא אפשרות לעבד לעומק גורמים רגשיים ולא מודעים אשר עומדים תחת הקשיים אשר הביאו לפנייה לטיפול. כיום קיימת הבנה שקשיים רגשיים, התנהגותיים וחברתיים אינם מופיעים "סתם כך" בגלל מגבלות של האדם- בדרך כלל יש סיבה רגשית שאינה ידועה ומובנת לאדם עצמו, אך "מדברת את עצמה" דרך הקשיים. כפי שעלייה של חום יכולה להעיד על דלקת, כך הקשיים מהם האדם סובל מעידים על קיומו של קושי רגשי. מאחר ולקושי זה בדרך כלל אין מילים, הטיפול הפסיכולוגי מסייע לזהות את הקושי שבבסיס הקשיים, לעבד אותו באופן רגשי וכך להשתחרר ממנו. מעבר לכך, הטיפול מסייע בזיהוי דפוסים אוטומטיים של התנהגות ומחשבה אשר מביאים להיווצרות והשתמרות של קשיים. זיהוי זה מאפשר לשנות דפוסים אשר גורמים לקושי וסבל בחיי היום יום. מעבר לכך, אני מתארת לעצמי שהמטפלת תסייע לך ותסביר לך יותר במפגש פנים אל פנים ושתוכלי לשתף אותה בתהיות ובחששות שמלווים את תחילת הטיפול. מקווה ומאחלת קשר טיפולי טוב ומסייע, ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

לימור קופר

לימור קופר

פרדס חנה-כרכור
עליסה הראל

עליסה הראל

נס ציונה
יזהר עירון

יזהר עירון

תל אביב - יפו
ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן