תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י א' ב - 05/01/2019 11:46:47

שלום ,

אני סובלת מחרדה כללית והתקפי פאניקה שהתעוררו לפני 6 שנים לאחר תאונת דרכים.

אני מטופלת בשנתיים האחרונות בפריזמה 40 מ"ג ליום וב- 4 שנים שקדמו לכך טופלתי בציפרלקס 20 מ"ג ליום.

בתקופה האחרונה אני מאוד מאוד לחוצה משינויים בחיי ובחרדה לגבי מקום העבודה שלי.. וזה במקביל להיותי חרדה תמיד. ביום חמישי האחרון, כלומר לפני יומיים, עברתי גסטרוסקופיה. במסגרת הטשטוש נתנו לי שני חומרים דרך הוריד: propofol ו- 2mg של midazolam הפרוצדורה עברה בשלום אבל מאז שהתעוררתי אני מרגישה תחושה של ניתוק מעצמי ופשוט לא מחוברת.. ואפילו כשאני מדברת בטלפון עם הבחורה שאני יוצאת איתה כבר כמעט שנה ( היא גרה בחו"ל) אני מרגישה פתאום שאני לא מרגישה כלום.. ועד לפני יומיים אני יכולה לומר בוודאות שהרגשות שלי כלפיה היו מאוד מאוד חזקים ושלגמרי הייתי מאוהבת כבר תקופה ארוכה.

מה למען השם קורה פה? האם זה יעבור ?

תודה רבה.

תשובה: תופעה מוזרה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 06/01/2019 16:34:50

שלום לך.
    איני מכירה את השפעות החומר המטשטש ולכן אני מציעה להתייעץ עם הרופא המטפל, כדי לבדוק את האפשרות שאת עדיין מתאוששת מהשפעות החומר, ושהרגשת הניתוק קשורה בכך. במקביל, במידה ואת נמצאת כרגע בטיפול פסיכולוגי או טיפול פסיכיאטרי רציף, כדאי להתייעץ עם אנשי המקצוע המכירים אותך.
    מעבר לכך, ובמידה והגורם הרפואי נשלל, אני מציעה לתת לעצמך עוד כמה ימי התאוששות. עברת פרוצדורה רפואית פולשנית ויתכן שהנפש שלך עדיין מגיבה לחוויה, בין היתר דרך "הקהיה" של רגשות ותחושות שעשויות להיות מציפות מדי, גם אם הן בבסיסן תחושות חיוביות כמו אהבה. במידה והתחושות לא ישתנו בימים הקרובים, אני מציעה לפנות להתייעצות עם איש מקצוע כדי להבין יותר לעומק מה קורה לך וכיצד החוויה הרפואית משפיעה עלייך.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו
עדנה מן

עדנה מן

מודיעין-מכבים-רעות
ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן

תל אביב - יפו
לימור קופר